Şehitler Müzesi 15 Temmuz'da Açılacak

Samsun Yolu Fuar Alanı’nda yapımı tamamlanan müzenin son durumu hakkında bilgi veren Gül, “15 Temmuz'da, Çorumlu 12 yiğidimiz vatan ve millet uğruna şehit oldu. Şehitlerimizin aziz hatırasını gelecek nesillere aktarmak için inşa ettiğimiz müzemizde, milletimizin yazdığı diriliş destanına şahitlik edeceğiz. 15 Temmuz’un 2. yıldönümünde açılışını yapacağımız 15 Temmuz Şehitleri Müzemizin son halini basın mensuplarımızla ziyaret ettik.” dedi.

Çorum Belediyesi 15 Temmuz Şehitler Müzesi, hain FETÖ darbe girişiminin yıldönümü olan 15 Temmuz 2018 tarihinde törenle açılacak. Samsun Yolu Fuar Alanı’nda yapımı tamamlanan Müze’de Çorumlu şehitlerimizin de hatıraları yaşatılıyor.

2 katlı bina bin 600 m2 alanda yapılan müzede sergi ve sinema salonu, kafeterya ve idari binalar bulunuyor. Dünyaca ünlü sanatçı Adil Çelik tarafından darbe girişiminde şehit düşen12 Çorumlu ve 15 Temmuz’un sembol ismi Ömer Halisdemir’in balmumu heykelleri yapıldı.

Müze ziyaretçileri kulaklık takarak 15 Temmuz anılarını ve şehitlerimizin özgeçmişini dinleyebiliyor. Ayrıca müzede şehitlerimizin balmumu heykelleri ile birlikte özel eşyaları da sergilenecek. 3 milyon 444 bin liraya mal olan müzede ayrıca otopark bulunuyor.Ajans Çorum
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Dikkatsizlik Buğday Tarlasını Yaktı !
Evinin önünde eski kıyafetlerini yaktığı sırada sıçrayan kıvılcım 200 dönüm buğday tarlasında...

Haberi Oku