Özel Öğrenciler, Spor Şöleninde Buluştu

Engelliler Haftası nedeniyle, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Hitit Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Meslek Yüksek Okulu ve Beyazay Derneği Şubesi tarafından "Oyun birlikte, hayat birlikte" sloganıyla özel öğrencilere yönelik spor şöleni etkinliği düzenlendi.

Etkinlikte konuşma yapan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Yahya Çoban, Hitit Üniversitesine engellilere vermiş olduğu değerden dolayı teşekkür ederek, “Üniversite, engelli bireylerle ilgili sorumlulukların yerine getirilmesinde büyük görev yaptıklarını söyledi.

Hitit Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Faruk Yamaner, bu etkinliğin her Pazartesi gerçekleştiğini, Engelliler Haftası nedeniyle bu hafta daha kapsamlı yaptıklarını söyledi. Faruk Yamaner, hareket eğitiminin engelli çocuklar üzerinde büyük etkisi olduğunu tespit ettiklerini de ifade etti. Yamaner, Otizm ile ilgili olarak yaptıkları çalışmaların meyvesini vermeye başladığını kaydetti.

BESYO Spor Salonu’nda gerçekleşen etkinlikte 60 özel öğrenci, sinevizyon eşliğinde gerçekleşen etkinlikte ısınma hareketleri ve dans figürlerinden oluşan gösteri sergiledi.Ajans Çorum
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Dikkatsizlik Buğday Tarlasını Yaktı !
Evinin önünde eski kıyafetlerini yaktığı sırada sıçrayan kıvılcım 200 dönüm buğday tarlasında...

Haberi Oku