Otopark Çalışanını Kurtaran Kahraman Kız'a Ziyaret
Belediye Başkanı Zeki Gül, kulübedeki yangında yaralanan otopark çalışanı Emrah Güvenç'i kurtaran Ayşe Bilgi'yi ziyaret ederek, davranışından dolayı teşekkür etti.

"O kadar erkek seyretmiş ama sen cesaretle kendini alevlerin içine atmışsın. Seni bu hareketinden dolayı tebrik ediyoruz." diyen Gül, "Allah senden razı olsun. Sıhhat ve afiyet versin. Müslüman Türk milletini, diğer milletlerden ayıran en önemli özellik budur. Kendisi için değil hep başkası için çalışan kahraman evlatlarımız var. Bu bizim milletimizi millet yapan en önemli özelliktir. 'Bir başkasının yavrusu beni ilgilendirmez' demiyor. Başkası için kendisini feda eden yavrumuzu tebrik ediyorum." ifadelerini kullandı.

Bilgi ise sadece insanlık görevini yaptığını vurgulayarak, "Yaptığım davranışı her yerde yazmışlar ama ben çok utanıyorum. Ne diyeceğimi bilemiyorum. Onun yerinde benim kardeşim de olabilirdi. Kahramanlık olsun diye bir şey yapmadım, sadece insanlık görevimi yaptım."

Bu arada yangında ağır yaralanan otopark çalışanı Emrah Güvenç'in, Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesindeki ilk tedavisinin ardından Ankara'daki bir hastaneye sevk edildiği öğrenildi.

Yeniyol Mahallesi'ndeki bir otoparkın kulübesinde dün henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıkmış, yangına müdahale etmeye çalışan otopark çalışanı Emrah Güvenç (20) yaralanmıştı. Yakındaki lokantada çalışan Ayşe Bilgi tarafından kulübeden yaralı şekilde çıkarılan Güvenç, ambulansla hastaneye kaldırılmıştı.Ajans Çorum
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Dikkatsizlik Buğday Tarlasını Yaktı !
Evinin önünde eski kıyafetlerini yaktığı sırada sıçrayan kıvılcım 200 dönüm buğday tarlasında...

Haberi Oku