Okul Servis Araç Sürücüleri Kursta Eğitimden Geçiyor

Okul Servis Araç Sürücüleri, Halk Eğitim Merkezi tarafından verilen kursta eğitimden geçiyor.

Öğrencilerin eğitim gördükleri okullarına ya da eğitim merkezlerine taşınmasıyla görevli olan servis araçlarını kullanan kişilerin, bu görevi yerine getirmeleri esnasında birtakım kurallara riayet etmeleri gerekmektedir.

 

Servis sürücülerinin taşıma işlemi sırasında öğrencilerin oturarak rahat ve güvenli bir yolculuk yapmalarını sağlayacak tedbirleri alarak, taahhüt ettiği yere kadar götürmek, getirmek; servis hizmeti sırasında taşıta başka herhangi bir yolcu almamak ve taşıt içi düzeni sağlamak, anaokulu ve ilköğretim statüsündeki okul öğrencilerinin inme ve binmeleri sırasında yardımcı olmak üzere rehber personel bulundurmak gibi pek çok yükümlülükleri bulunmaktadır.

 

Ulaştırma Hizmetleri Alanında açılan Okul Servis Araç Sürücüleri Eğitimi Kurs Programı ile kursiyerlere modül içeriğinde yer alan; Çalışanların İş Sağlığı ve Güvenliği, Sürüş Psikolojisi, Trafik Sistemi ve Trafik Güvenliği, Güvenli Araç Kullanımı, Okul Taşıtları başlıklarından oluşan toplam 30 saat ders verilmektedir.

 

Bu programla, servis sürücülerine öğrencilere ulaşım hizmeti verirken uymaları gerekli trafik, güvenlik ve davranış kurallarına ilişkin bilgi ve becerilerin kazandırılması amaçlanmaktadır.

 

Okul Servis Araç Sürücüleri Eğitimi Kursuna katılan bireylere sorumluluk, doğruluk ve dürüstlük, kurallara uyma, yardımlaşma, empati, ahlak, sabır, adalet, çalışkanlık, nezaket, saygı, etik gibi değerlerin benimsetilmesi ve bu yolla bireylerin geliştirilmesi hedeflenmektedir.


 

 
Ajans Çorum
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Dikkatsizlik Buğday Tarlasını Yaktı !
Evinin önünde eski kıyafetlerini yaktığı sırada sıçrayan kıvılcım 200 dönüm buğday tarlasında...

Haberi Oku