‘Muhtarlık sabır ve fedakarlık istiyor'
Çorum Valiliği 19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle muhtarlar onuruna yemek verdi.
Beyaz Saray'da gerçekleştirilen programa Vali Necmeddin Kılıç, İl Jandarma Komutanı Jn. Alb. Abdurrahman Başbuğ, İl Garnizon Komutanı Pers. Alb. Çetin Öcal, İl Emniyet Müdürü Murat Kolcu, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Yabacıoğlu, muhtar dernekleri başkanları ile muhtarlar katıldı.
Yemek öncesinde konuşan Çorum Muhtarlar Derneği Başkanı Abdulkadir Erdoğan, Merkez Köyler Muhtarları Derneği Başkanı Zeki Oral ile Çorum Muhtarları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Doğan Kara, yaptıkları çalışmalarda verdiği desteklerden dolayı Vali Necmeddin Kılıç'a teşekkür ettiler.
Vali Necmeddin Kılıç ise yaptığı konuşmada Türkiye Cumhuriyetinin köklü bir devlet olduğunu ve her zaman övündükleri bir devlet geleneği bulunduğunu ifade ederek,  "Muhtarlık kurumu ise sadece Türkiye'de var. Batı'da yok. Bu kurum bize çok şey anlatır. Seçimle gelmeleri gönüllü olarak görev yapmaları, zor coğrafyalarda hizmet etmeleri önemlidir. Muhtarlık fedakarlık ve sabır istiyor ama bunun karşılığında da çocuklarımıza bırakabileceğimiz bir onuru da ifade ediyor. Muhtarlık onurlu bir görevdir. Görevinin başında terör örgütleri tarafından şehit edilen muhtarları hayırla anıyor Allah'tan rahmet diliyorum" dedi.  
Vali Kılıç, Türkiye'nin dört bir yanında görev yapan muhtarların 19 Ekim Muhtarlar Gününü kutlayarak sözlerini tamamladı. Program yemeğin ardından sona erdi.Ajans Çorum
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

“El birliği ile Çorum’umuzu güzelleştirmeye...
19 Ekim Muhtarlar günü nedeniyle Çorum merkez mahalle muhtarları Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’yü...

Haberi Oku