Mehmet Karadağ, Engelliler Haftası'nı Kutladı
AK Parti Çorum İl Başkanı Av. Mehmet Karadağ, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle yazılı bir kutlama mesajı yayınladı.

Karadağ, mesajında, AK Parti iktidarının 16 yıl içerisinde engelli kardeşlerimiz için çok önemli adımlar attığını söyledi. “Bütün vatandaşlarımıza olduğu gibi, engelli kardeşlerimize de daha güzel, daha yaşamaya değer bir Türkiye sunmanın gayreti içerisinde çalışmaktayız” diyen Mehmet Karadağ, mesajında şunları söyledi:

AK Parti hükümeti olarak engelli vatandaşlarımız için 2002 yılından bugüne kadar 372.383 engelli vatandaşımızı İŞKUR  aracılığı ile işe yerleştirdik, İş ve meslek danışmanlarımız 2013 yılından günümüze 856.771 engelli vatandaşımız ile bireysel görüşme gerçekleştirdi,  Engelli vatandaşlarımız için düzenlediğimiz kurs ve programlarımızdan son on yılda 35.725 kişi yararlanmıştır, 2012 yılından günümüze 37.247engelli vatandaşımız Toplum Yararına Programımızdan faydalanmıştır, 2017 yılında 187 engelli vatandaşımıza 6.732.779 TL geri ödemesiz kendi  işini kurma desteği sağladık, 2018 yılında kendi işini kurmak isteyen engelli vatandaşımıza 50.000 TL ‘ye kadar geri ödemesiz kendi işini kurma desteği sağlıyoruz, Milli İstihdam Seferberliği  kapsamında hayata geçirdiğimiz teşviklerimizden her bir sigortalı için yararlanma süresi 12 ay iken engelli vatandaşlarımız için bu süreyi 18 aya çıkardık.2002 yılında 5.777 olan engelli memur sayımız Nisan ayında yaptığımız alımlar ile 55.000’e çıkardık, 2018 yılının son çeyreğinde 2.500 engelli vatandaşımızın atamasını gerçekleştireceğiz  ve EKPSS sınav sonuçlarının geçerlilik süresini de2 yıldan 4 yıla çıkardık.

“10-16 Mayıs Engelliler Haftası, engelli vatandaşlarımız ve aileleri açısından önemli bir haftadır. Engelli sorunlarına dikkat çekilmesi, engellilerimiz için yapılması gerekenlerin gündeme getirilmesi anlamında bu haftanın engelliler haftası olarak kutlanmasında büyük faydalar vardır. Engellilerimizin haklarının iyileştirilmesi, hayat standartlarının geliştirilmesi açısından yeniden bir değerlendirme ve muhasebe yapma imkânı sağlayan bu anlamlı haftada tüm engellilerimizi en derin sevgi ve saygılarımla selamlıyorum.

Bizim için her insan özeldir, her insan değerlidir, kıymetlidir, her insan hak ettiği imkan ve haklara sahip olabilmelidir. Engellilik, kader mahkûmluğu, utanılacak, hayata küsülecek, saklanacak, gizlenecek bir durum değildir. Hiç kimsenin, ileride engelli olmamak için bir garantisi yoktur. O nedenle engellilerimizin sorunlarını paylaşmak hepimizin görevidir.

Engellilerimiz için bu iyileştirmeler bundan sonra da devam edecektir. AK Parti hükümeti olarak, Engellilerimiz ile hayat arasındaki engelleri elimizden geldiğince ortadan kaldırmak için çalışmaya devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm engelli vatandaşlarımızın engelliler haftasını kutluyor, aileleri ile birlikte sağlık ve huzur dolu bir hayat geçirmelerini diliyorum.”

 Ajans Çorum
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Dikkatsizlik Buğday Tarlasını Yaktı !
Evinin önünde eski kıyafetlerini yaktığı sırada sıçrayan kıvılcım 200 dönüm buğday tarlasında...

Haberi Oku