Mahmut Atalay'dan Sosyal Medya Ahlakı Projesi
Çorum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Mahmut Atalay Gençlik Merkezinin koordinesinde sosyal, kültürel, sanatsal ve eğitsel faaliyetler kapsamında "Sanal Âlemde Kaybettiğimiz Gerçekler Ve Sosyal Medya Ahlakı" başlığı altında gençlere Gençlik Liderleri tarafından seminerler verilmeye başlandı.

Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünce Ankara ilinde kampa alınan ve konu hakkında alanında uzman kişilerden eğitim gören Gençlik Liderlerince yapılan sunumlar hakkında bilgi veren Gençlik Merkezi çalışanları; "Gençlik ve Spor Bakanlığımız bünyesinde yer alan gençlik merkezleri gençlerin gelişimine yardımcı olmak, milli ve manevi değerlerine ve geçmişine bağlı, dünyanın geleceğine yön veren şuurlu bir gençlik yetişmesine katkı sağlamak adına 81 ilde gençlerimize hizmet vermektedir. Aynı zamanda Gençlik Merkezleri gençlerin serbest zamanların da sosyal yönlerini geliştirecek kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlerle etkili ve verimli geçirmelerini sağlayacak merkezlerdir.

Bu kapsam da Çorum Mahmut Atalay Gençlik Merkezi tarafından; Şehit Erol Olçok İmam Hatip Lisesi, Atatürk Anadolu Lisesi, Cumhuriyet Anadolu Lisesi, Danişment Gazi İmam Hatip Orta Okulu, Buhara Kız Mesleki Teknik Anadolu Lisesi ve Buhara Kız İmam Hatip Lisesin de gençlere yönelik "Sanal Âlemde Kaybettiğimiz Gerçekler ve Sosyal Medya Ahlakı" konulu bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Gençlik Liderleri eşliğinde yapılan sunumda; sosyal medya ve sanal dünyada kaybedilen değerler, oynanan oyunların, izlenilen filmlerin ve dinlenilen müziklerin karakterimiz ve tercihlerimiz üzerindeki etkileri, sosyal paylaşım sitelerinin yanlış kullanımı ve bu kullanımlarda insan üzerindeki olumsuzlukları ele alındı. Bilgilendirme toplantısı hakkında bilgi veren yetkililer; "Sosyal Medya Ahlakı ve Sanal Hayatta Kaybettiğimiz Gerçekler" konulu bilgilendirme toplantısın da  sosyal medyanın toplum üzerindeki etkisini, filmler, diziler ve sosyal medya ile zihnimizi işgal eden algı operasyonlarını, bilinçli bir gençlik, farkında bir nesil için neler yapmamız gerektiğine değindik. Bu kapsamda ilimiz de ilk bilgilendirme toplantılarımıza başladık. Talebe binaen ortaokul, lise, yüksekokul, fakülte ve sivil toplum kuruluşlarında da il ve ilçe demeden bilgilendirmelerimize devam edeceğiz” açıklamalarında bulundular.

 Ajans Çorum
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Dikkatsizlik Buğday Tarlasını Yaktı !
Evinin önünde eski kıyafetlerini yaktığı sırada sıçrayan kıvılcım 200 dönüm buğday tarlasında...

Haberi Oku