Kınık Ortaokulunun İlk Tübitak 4006 Bilim Fuarı yapıldı
Kınık Ortaokulunun İlk Tübitak 4006 Bilim Fuarı açılışı yapıldı.Açılışa İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, İl Kültür ve Turizm Müdürü Ömer Arslan, Hitit Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Emre Güler, Karakol Komutanı, okul müdürleri, Köy Muhtarı, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

Okul Müdürü İbrahim Halilullah Işık yaptığı konuşmasında: “Tübitak 4006 Bilim  Fuarı´nın bu sene ilkini düzenlemiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bilim fuarlar genç beyinlerin bilimin önemini kavrayıp, birçok teorik bilginin gerçek yaşamdaki işleyişini fark etmelerini sağlar. Biraz sonra açılışını yapacağımız  fuarımızda 4 danışman öğretmenin nezaretinde 42 öğrenci tarafından hazırlanan 21 proje yer alıyor. Emeği geçen öğretmen ve öğrencilerime teşekkür ediyorum.” dedi.

 Bilim Fuarının açılışını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük: “Artık merkez, köy farkı kalmadı. Gördüğünüz gibi köy okullarımız da  Tübitak Bilim Fuarları açıyor. Geçen sene 24 tane Tübitak Fuarımız vardı, bu sene 111 oldu. Öğretmen ve öğrencilerimizin gayretli çalışmaları ile ortaya çıkan bu projelerin bilim ve teknikte yeni buluşlara kapı aralamasını diliyoruz. Bu fuarda çeşitli çalışmalarını sergileyen öğrencilerimiz ilerde ülke yararına büyük buluşların mimarı olabilir.” dedi.

Açılışa katılan davetliler projelerin yer aldığı standları gezerek öğrencilerden projeler hakkında bilgi aldılar.Ajans Çorum
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Dikkatsizlik Buğday Tarlasını Yaktı !
Evinin önünde eski kıyafetlerini yaktığı sırada sıçrayan kıvılcım 200 dönüm buğday tarlasında...

Haberi Oku