Hıdırlık Camisi'nin Resmi Açılışı Yapıldı
Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından restorasyonu bir süre önce tamamlanan Hıdırlık Cami’nin resmi açılışı yapıldı. “Vakıf Kuran Kadınlar” temalı Vakıf Haftası ve restorasyonu tamamlanan 250 Vakıf eserinin toplu açılış töreni kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Kongre Merkezi’nden canlı bağlantıyla açılışa katıldı.

 “Vakıf Kuran Kadınlar” temalı Vakıf Haftası etkinlikleri ve bir yıl içinde restorasyonu tamamlanan 250 Vakıf eserinin toplu açılış töreni kapsamında Hıdırlık Camisinde de açılış töreni düzenlendi.

Yoğun katılımın olduğu açılış töreni öncesinde konuşan Çorum Valisi Necmeddin Kılıç, hizmete açılan 250 eserin bulunduğu yerlerden sadece 7 ayrı yere canlı yayınla bağlanılarak açılışının yapılacağını söyledi. Necmeddin Kılıç, Hıdırlık camisi hakkında bilgiler verdi. Kılıç, Hıdırlık mevkiinin çok önemli bir inanç merkezi olduğunu ifade etti.

“Vakıf Kuran Kadınlar” temalı Vakıf Haftası etkinlikleri ve bir yıl içinde restorasyonu tamamlanan 250 Vakıf eserinin toplu açılış töreni kapsamında Hıdırlık Camisinin de açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın canlı bağlantısıyla yapıldı.

Hıdırlık Cami’nin restorasyonu 15 ayda tamamlanmış ve 1 milyon lira harcanmıştı.Ajans Çorum
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Dikkatsizlik Buğday Tarlasını Yaktı !
Evinin önünde eski kıyafetlerini yaktığı sırada sıçrayan kıvılcım 200 dönüm buğday tarlasında...

Haberi Oku