Gıda Bankası,Dar Gelirlilerin Umudu Olmaya Devam Ediyor
Çorum Belediyesi'nin sosyal belediyecilik anlamında dar gelirli ailelere destek olmak ve ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla açtığı 'Gıda Bankası’ 2015 yılından bu yana 30 binden fazla ihtiyaç sahibi vatandaşın yüzünü güldürdü.

2015 yılında Kubbeli Caddesinde hizmet vermeye başlayan Gıda Bankası’nda 200 çeşit ürün ile ayda ortalama 4 bin ihtiyaç sahibi vatandaşa hizmet veriliyor. Paranın geçmediği Gıda Bankası’nda, ihtiyaç sahibi vatandaşlar, kendilerine verilen kartlarla istedikleri ürünü alabiliyor.

SÜPERMARKET ORTAMINDA ALIŞVERİŞ İMKANI

'Gıda Bankası’yla ilgili olarak konuşan Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Yabacıoğlu, 2015 yılından bu yana hizmet veren Gıda Bankası ile dar gelirli ailelere süpermarket ortamında alışveriş yapma imkanı sunduklarını söyledi. Ahmet Yabacıoğlu, Gıdadan, temizlik ürünlerine, et ve tavuk ürünlerinden giysiye kadar 200 parçadan oluşan temel ihtiyaç malzemelerini, vatandaşların kendi ihtiyaçlarına göre seçerek alabildiğini ifade etti.

3.5 YILDA 11 MİLYON 500 BİN GIDA YARDIMI

Başkan Yardımcısı Yabacıoğlu, ayda 2 bin 500 ailenin Gıda Bankası’na gelerek kendilerine verilen kartlarla alışveriş yaptığını aktararak,2 bin 500 aileye yıllık 2.5 milyon TL değerinde gıda yardımı yapıldığını kaydetti. Yabacıoğlu, Gıda Bankası olarak 1600 ailenin de evlerine giderek, gıda paketi yardımında bulunduklarını dile getirerek, yıllık evlere teslim edilen gıda yardımı miktarının ise 1 milyon TL olduğunu kaydetti.

Yabacıoğlu, toplam yılda 9 bin aileye gıda yardımında bulunduklarını belirterek, Gıda Bankası’nın kuruluşundan bugüne 3.5 yılda 31 bin 500 aileye 11 milyon 500 bin TL, gıda yardımında bulunduklarını belirtti.

YILDA 5 BİN KİŞİYE GİYECEK YARDIMI

Yabacıoğlu, Gıda Bankasında bulunan giyeceklerin esnaf ve hayırsever vatandaşlar tarafından bağışladığını kaydederek, yılda ortalama 5 bin kişinin Gıda Bankasından giyindiğini dile getirdi.

 ‘EKONOMİK DURUMUNA GÖRE KART VERİYORUZ’

Yabacıoğlu, ihtiyaç sahibi vatandaşların başvuruları sonrası değerlendirmeden geçen vatandaşlarımıza bir kart verdiklerini ifade ederek, verilen kartla alışverişlerini yapabildiklerini aktardı. Yabacıoğlu, Gıda Bankası ile veren el ile alan eli buluşturduklarını ama birbirlerini görmediklerini, Sağ elin verdiğini sol elin görmemesinin lazım olduğunu sözlerine ekledi.

 



Ajans Çorum
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Dikkatsizlik Buğday Tarlasını Yaktı !
Evinin önünde eski kıyafetlerini yaktığı sırada sıçrayan kıvılcım 200 dönüm buğday tarlasında...

Haberi Oku