Genç Müsiad'tan 'Bu Yaz Camideyim Projesi”
Genç Müsiad Çorum Şubesi Çocuklara Özel “Bu Yaz Camideyim” Projesini bu yılda devam ettiriyor.

Bu proje kapsamında Çorum İl Müftülüğü ve Genç Müsiad Çorum “Bu Yaz Camideyim” projesi kapsamında ödül dağıtım iş birliği protokolü imzalandı.

Müftülük makamında gerçekleşen protokole imza törenine İl Müftüsü Dr. Ahmet Akın, Genç Müsiad Başkanı Ahmet Burak Boyraz ve Genç Müsiad heyeti katıldı. Genç Müsiad Çorum Başkanı Ahmet Burak Boyraz, dört yıldır İl Müftülüğü ile birlikte çalıştıklarını, yaz kuran kursu öğrencilerine yönelik yapılan projelerden büyük bir memnuniyet duyduklarını açıkladı.

Genç Müsiad Çorum “Bu Yaz Camideyim”  Projesi, Fatih Sultan Mehmet Camii’sinde başlatıldı.

Proje hakkında konuşan Genç Müsiad Çorum Başkanı Ahmet Burak Boyraz, “Bu Yaz Camideyim Projesi ile çocukların ihtiyaç duyacakları dini bilgileri, doğru adresten, doğru zamanda almalarını arzuladıklarını dile getiren Boyraz, amaçlarının vatanına, milletine faydalı, din ahlakıyla ahlaklanmış bireylerin yetişmesine katkıda bulunmak olduğunu vurguladı çocukların yazın hoşça bir vakit geçirip, zamanlarını iyi değerlendirmelerini sağlamak ve Projeyi gelecek nesillerin camiyi sadece bir ibadethane olarak görmemesini, aynı zamanda bir buluşma, tanışma ve kaynaşma yeri olarak görmesini sağlamak amacıyla yapıyoruz.”. Projeyle katılımcılara çeşitli hediyeler dağıtılacağını aktaran Boyraz, "Hediyeyi çocukların motivasyonunu artırmak maksadıyla düşündük. Onların mutlu olması bizi sevindiriyor. Çünkü biz sosyal sorumluluk projelerini bir vazife gibi görüyoruz ve toplumumuzun gelişmesinin temel taşlarından birisi olduğunu düşünüyoruz" diye konuştu.Ajans Çorum
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Dikkatsizlik Buğday Tarlasını Yaktı !
Evinin önünde eski kıyafetlerini yaktığı sırada sıçrayan kıvılcım 200 dönüm buğday tarlasında...

Haberi Oku