Erhan Akar'dan 15 Temmuz Açıklaması
AK Parti Merkez İlçe Başkanı Erhan Akar, 250 şehit verdiğimiz 15 Temmuz hain darbe girişiminin asırlar boyu dilden dile anlatılacak bir kahramanlık destanı olduğunu ifade etti.

Akar yayınladığı mesajında şunları söyledi: "Vatan, devlet, bayrak ve inancı uğruna şahadete koşarak giden bir milletin ferdi olmaktan dolayı ne kadar şükretsek azdır. Bu aziz millet, kutsal kabul ettiği değerlere ne zaman bir el uzansa o eli kırmayı bilmiş ve kahramanlık destanı yazmıştır. Bu ruh bize ecdat emanetidir, bu ruh Çanakkale’dir, Dumlupınar’dır, Kurtuluş Savaşı’dır. Ülke olarak ne zaman huzuru yakalasak, siyasi ve ekonomik olarak güç sahibi olmaya başlasak içerden ve dışarıdan mutlaka birileri bundan rahatsız oluyor. Bu rahatsızlık milletin iradesine ipotek koymaya kadar gidiyor. Hamdolsun milletimizin feraseti buna engel oluyor. 15 Temmuz’da da devletin içine yuvalanmış FETÖ mensuplarının hain kalkışması yine milletimizin birlik, beraberlik, vatan ve bayrak sevgisi karşısında başarısız oldu. Kazanan millet oldu, Türkiye oldu.

15 Temmuz bize farklı değerler öğretti, hatırlattı. Biz bu değerleri ve 15 Temmuz’u unutmayacağız, unutturmayacağız.

Hain girişimde eşinin kamyonu ile meydanlara çıkan Şerife Boz, darbeci askerlerden aldığı tankı kullanan Mehmet Köse, tarlasındaki mahsulünü yakarak uçakların kalkışını engelleyen Hicabi Bitik, tankların önüne yatan Metin Doğan gibi yüzlerce kahramanı unutmak mümkün mü? Ömer Halisdemir, Erol Olçok, Abdullah Tayyib, İlhan Varank gibi 250 şehidimizi unutmak mümkün mü? Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın o gece gösterdiği vatan ve millet sevdasını unutmak mümkün mü? Ve yine Cumhurbaşkanımızın çağrısını müdafaa emri kabul edip, varını yoğunu geride bırakıp meydanlara çıkanları, canını hiçe sayarak F16’lara tanklara kafa tutan yürekli kahramanları unutmak mümkün mü? 15 Temmuz ve devamında meydanlarda tutulan demokrasi nöbetlerini bu yüzden iyi anlamalı, anlatmalı ve gelecek nesillere aktarmalıyız.

Bir kez daha darbe teşebbüsüne direnirken şahadete erişen kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyorum, onları dua ile anıyorum. Gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Allah bu millete bir daha 15 Temmuz gecesi yaşanılanları yaşatmasın. Yüce rabbim birliğimizi daim kılsın.”Ajans Çorum
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Dikkatsizlik Buğday Tarlasını Yaktı !
Evinin önünde eski kıyafetlerini yaktığı sırada sıçrayan kıvılcım 200 dönüm buğday tarlasında...

Haberi Oku