Çorum'un Pembe Otobüsleri Hizmete Girdi
Çorum’da yeni toplu taşıma araçları hizmete başlıyor. Düzenlenen anahtar teslim töreninde konuşan Çorum Belediye Başkanı Zeki Gül, hem ulaşım anlayışını hem de güzergâhlarda iyileştirmeler yaptıkların söyledi.

15 Temmuz Hürriyet Meydanındaki törende konuşan Belediye Başkanı Zeki Gül, ulaşım konusunda çok çalıştıklarını söyledi. Araç güzergâhında düzenlemelere gittikleri ifade ederek, bugünden itibaren yeni güzergâhlarla hizmette olacaklarını kaydetti.

Zeki Gül, araç rengi konusunda vatandaşların pembe rengi istediğini kaydetti. Gül, araç sayılarını 55’den 65’e çıkardıklarını bunlardan 50 tanesinin sıfır araç olduğunu,15 tanesinin de 7 yaşından küçük araçlar olduğunu belirtti.

Bugünkü törenle birlikte 25 aracın hizmete gireceğini, geri kalan 40 aracında ay sonunda geleceğini dile getirdi.

Gül, yeni araçlarla birlikte Mimarsinan ve Buhara’ya sefer sayının arttırılacağını, Erol Olçok Eğitim ve Araştırma hastanesine de mahallelerden sefer sayısının arttırılacağını aktardı. Erol Olçok Eğitim ve Araştırma hastanesine sefer sayısının 30 seferden 35 sefere çıkacağı müjdesini verdi.

Şoförler ve vatandaşlar da seslenen Gül, saygının önemli olduğunu belirtti. Yapılan çalışmaların ve otobüslerin hayırlı olmasını diledi.

Sembolik anahtar teslimi yapıldı.

 Ajans Çorum
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Dikkatsizlik Buğday Tarlasını Yaktı !
Evinin önünde eski kıyafetlerini yaktığı sırada sıçrayan kıvılcım 200 dönüm buğday tarlasında...

Haberi Oku