Çorum'dan Bir Muharrem İnce Geçti
 24 Haziran Seçimlerinde CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı olan Muharrem İnce Çorum’a geldi. Yoğun bir kalabalığa seslenen İnce’nin gündeminde yok yoktu.

“HERKESİN CUMHURBAŞKANI OLACAĞIM”

Muharrem İnce konuşmasında, 4 Mayıs’ta cumhurbaşkanı adayı olduğunda parti rozetini çıkarttığını kaydeden Muharrem İnce, “81 milyonun cumhurbaşkanı olacağım” ifadesini kullandı. İnce, “Cumhurbaşkanı herkesin Cumhurbaşkanı olmalıdır. Çorum’dan AK Partili bacılara sesleniyorum, size söz veriyorum. Çocuklarınızı iyi okullarda okutacağız. Benim çocukluğumda okula gittiğimiz zaman musluğu açardık kana kana musluktan su içerdik. Şimdi okullarda 3 liraya su satıyorlar. Çocuklarınız kana kana su içecek okulda. Gençler, evlatlarım, öğrencilerim, kardeşlerim size söylüyorum; pasaportunuz Kapıkule’den sonra işe yarayacak. Ezdiremeyeceğim sizi Avrupa’da. Her yıl 10 bin öğrenciyi yurtdışına göndereceğiz. Üniversitede okuyan öğrencilere 19 Mayıs’ta ve 29 Ekim’de gençlik ve cumhuriyet bursu olarak 500’er lira vereceğiz. Size bağırıp çağıran bir cumhurbaşkanı değil, tezek, pislik diyen bir cumhurbaşkanı değil, öğretmen bir abiniz gibi olacağım. Sizin geleceğinizi düşüneceğiz” şeklinde konuştu.

“ADİL BİR YARGI DÜZENİ KURACAĞIZ”

CHP Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, 24 Haziran’dan sonra Türkiye’de adil bir yargı düzeni kuracaklarını söyledi. Erdoğan ve Yıldırım’ın 3 ayda 750 milyon lira örtülü ödenek kullandığını kaydeden İnce, “Yazıktır günahtır. Benim Cumhurbaşkanlığımda bu 3’de 1’in altına düşecek. Saraya 2 milyar dolar harcadılar. 2 milyar dolarla 100 bin ev olur. O sarayın parasıyla bir Çorum yapılır. Kazanınca sarayda oturmayacağız. Sarayı yüksek puan almış üniversite öğrencilerine vereceğim. Devletin işleri için Çankaya Köşkü’nü kullanacağım. Ben evime doyamadım, evimde oturacağım” dedi. Filistin’de Müslüman kardeşlerimizin Amerika ve İsrail işbirliğiyle vahşice öldürüldüğünü belirten İnce, “24 Haziran’da seçildiğim zaman 3 ay içinde yargı düzenini değiştireceğiz, adil bir yargı düzeni kuracağız ve Amerika’ya diyeceğiz ki FETÖ’yü bize iade et. İade etmezsen 24 Aralık Noel günü İncirlik’teki askerlerini Noel için Washington’a göndeririz diyeceğiz. Bizim dünyayla kavga etme niyetimiz yok. Amerika müttefikimiz ama PKK’ya destek verirse gereğini yaparız. Almanya’yla kavga etmek istiyoruz. Suriye’nin toprak bütünlüğünü savunuyoruz. Bizim dünyada saygın bir ülke olmak gibi derdimiz var. Ey Amerika diye posta koyuyor sonra 11 milyar dolarlık uçak alıyor. Ey Rusya diye posta koyuyor S 400’ü Rusya’dan alıyoruz. Ey Hollanda diyor, Petrol Ofisini Hollanda’ya satıyoruz. Yeni sistemde devlet yönetimi ulusal güvenlik çıkarlarımızla ekonomik çıkarımızı yan yana koyarak yöneteceğiz” dedi.

“HAVAALANI DA DEMİRYOLU DA YAPACAĞIZ”

Cumhuriyet Halk Partisi Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, 24 Haziran’da Cumhurbaşkanı seçilmesi ile birlikte Çorum’a havaalanını da demiryolunu da kazandıracaklarını söyledi. “Ben bugün bir büyük kentte, bir büyük medeniyette, 3.500 yıllık bir medeniyet kentinde olduğumu biliyorum” diyen İnce, “Bütün dünyanın şunu bilmesini isterim; bu dünyanın insanları Mısır’a gidiyor piramitleri görmeye. O piramitlerin yapıldığı dönemde Çorum’da da Hititler yaşıyordu. Mısır’da piramitlerin yapıldığı dönemde bir suç işlendiğinde kısasa kısas varken Çorum’da tazminat yöntemi vardı. Yani 3500 yıl önce Çorum’da medeniyet vardı. Mısır’ın önündeydi Çorum. Bugün de önünde olmalı. Türkiye’de insanlar piramitleri görmeye Mısır’a gidiyorsa mutlaka önce Çorum’a gelmelidir. Çünkü 3500 yıl önce orada kısasa kısas varken, Hititler’de ise daha modern olan, daha çağdaş olan tazminat yöntemi vardı. Acaba 3500 yıl sonra Çorum hak ettiğini alıyor mu? Havaalanınız var mı? Havaalanını yapacağız. Demiryolunu yapacağız.

TRT’DE GÜNDEMİNDE VARDI

CHP Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’nin hedefinde yine TRT vardı. “Hepimiz elektrik faturası ödüyoruz, içinde TRT payı var. Hepimiz TRT’ye para veriyoruz. TRT’yi yöneten zat sana sesleniyorum. Orası babanın çiftliği değil. Biz sana para ödüyoruz” diyen İnce, “TRT’ye verilen paralar haram olsun. Boğazında kalsın, zıkkım olsun. Size öyle bir haddinizi bildireceğim ki göreceksiniz siz. Siz kimsiniz, ne zannediyorsunuz kendinizi?” dedi. İki şeyi unutmadığını kaydeden İnce, “Kinim yok, rövanş duygum yok. İntikam duygum yok. Ama iki konuyu ciğerime yazdım. Bir Soma’da yere düşen o madenciye tekme atanı ciğerime yazdım. İki TRT’yi de onun yanına yazdım. TRT Genel Müdürü sana sesleniyorum, seni ciğerime yazdım. Seni kalbimin bir kenarına yazdım. Bu fakir milletin hakkını Recep Tayyip Erdoğan’a yedirerek muhalefete yer vermeyerek yaptığın bu yayıncılığı sana yedireceğim. Adalet oyacak bu memlekette adalet. Benim işim Cumhurbaşkanı olarak adil bir yargı düzeni kurmak. O adil yargı düzeni ister beni yargılar isten Erdoğan’ı yargılar. Benim Cumhurbaşkanlığı’mda yüksek yargıçlar ayağa kalkmayacak. Benimle birlikte Yalova’ya gelip elma toplamayacak. Yüksek yargıçlar adalet dağıtacak. Dağıtmıyorlarsa cübbelerinin önüne çıt çıt yaptıracağız” şeklinde konuştu.
 Ajans Çorum
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Dikkatsizlik Buğday Tarlasını Yaktı !
Evinin önünde eski kıyafetlerini yaktığı sırada sıçrayan kıvılcım 200 dönüm buğday tarlasında...

Haberi Oku