CHP, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nin Yapılmasına Destek Verdi
Çorum Belediye Meclis toplantısında Çorum Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinin de içinde bulunduğu Yavru turna Mahallesi 776 ada ve 1 numaralı parselle alakalı İmar Komisyonundan gelen plan değişikliği görüşüldü.

İmar Komisyonu tarafından Belediye Meclisi’nde gündeme getirilen maddeye göre, Çorum Valiliği ve Sağlık Müdürlüğü’nün ihtiyacı doğrultusunda söz konusu alana 3 ayrı blok inşa edilmesinin planladığı gerek yerel basında gerekse ilgililerin açıklamaları ile tüm kamuoyu ile paylaşılmıştı.

Belediye Başkanı Zeki Gül, Bahabey Caddesi’ndeki Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin yıkılarak yerine 60 ünitelik büyük bir Diş Hastanesi yapılmasına ilişkin imar değişikliğinin, yöre halkı tarafından istenmemesi halinde, buna ilişkin imar değişikliğini iptal edebileceklerini söylemişti.

Belediye Başkanı Zeki Gül’ün açıklamaları üzerine Ak parti il başkanı Mehmet Karadağ yeşil alan ve ağaçlara zarar verilmeden modern bir hastanenin yapılmasının mümkün olduğunu şu sözlerle dile getirmişti.

“Çorum Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin yerine 60 ünitelik büyük bir Diş Hastanesi yapılacağını ve mahalle sakinlerini ve bölgeyi düşünerek, yeşil dokuya zarar vermeden aynı yerde hizmet sunmayı amaçlıyoruz. Aile Sağlığı Merkezi ile birlikte, bu bölgede sağlık hizmetini devam ettirmiş olacağız. Üstelik 10 ağacı taşımak zorunda kalırsak yeni 100 ağaç dikeriz sözleriyle yeşile ve doğaya zarar vermeden o bölgeye modern bir diş hastanesi kazandıracağız” dedi.

Konuyla ilgili olarak konuşan CHP il Başkanı Hasan Eray Tüfekçi, "Cumhuriyet Halk partisi olarak Çorum halkının yararına yapılacak her türlü hizmete destek vereceğimizi bir kez daha hatırlatmak isteriz. Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinin aynı yerinde ve yeşile ve doğaya zarar vermeden modern bir hastane yapılması Çorumlular olarak hepimizin ortak beklentisi. Hem bölge insanı açısından hem de çorum halkının kolayca ulaşabilmesi sebebiyle Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinin aynı yerinde yapılması isabetli bir karardır ve Cumhuriyet Halk partisi olarak destekliyoruz."şekinde konuştu.Ajans Çorum
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Dikkatsizlik Buğday Tarlasını Yaktı !
Evinin önünde eski kıyafetlerini yaktığı sırada sıçrayan kıvılcım 200 dönüm buğday tarlasında...

Haberi Oku