Bahçelievler Meslek Lisesinden  Bilim Fuarı

Bahçelievler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tübitak 4006 Bilim Fuarı Açıldı

 Açılışa İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali Büyük, Gençlik hizmetleri Spor İl Müdürü Sayın Haşim Eğer,  okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 Açılışta bir konuşma yapan Okul Müdürü Orhan Avcı: “Tübitak 4006 Bilim  Fuarı´nın bu sene birincisini düzenlemiş olmanın mutluluğu içindeyiz. Bilim fuarları genç beyinlerin bilimin önemini kavrayıp, birçok teorik bilginin gerçek yaşamdaki işleyişini fark etmelerini sağlar. Fuarımızda 12’si araştırma, 11’i de araştırma-geliştirme olmak üzere toplam 23 projeyi gerçekleştiren öğretmen arkadaşlarıma ve öğrencilerime teşekkür ediyorum.” dedi.

 Bilim Fuarının açılışında İl Milli Eğitim Müdürümüz Seyit Ali Büyük: “Geçen sene 24 tane olan Tübitak Fuarımız bu sene 111 oldu. Öğretmen ve öğrencilerimizin gayretli çalışmaları ile ortaya çıkan bu projelerin bilim ve teknikte yeni buluşlara kapı aralamasını diliyoruz. Emeği geçen arkadaşları tebrik ediyorum.” dedi.

Bahçelievler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi  Tübitak 4006 Bilim Fuarı Açılışına katılan davetliler projelerin yer aldığı standları gezerek öğrencilerden çalışmaları hakkında bilgi aldılar.

 Ajans Çorum
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Dikkatsizlik Buğday Tarlasını Yaktı !
Evinin önünde eski kıyafetlerini yaktığı sırada sıçrayan kıvılcım 200 dönüm buğday tarlasında...

Haberi Oku