'Annelerimiz, Geleceğin Hazırlayıcısı Güzide Mimarlardır”

Ak parti İl Kadın Kolları Başkanı Meryem Demir, Anneler Günü dolayısıyla mesaj yayınladı.

Mesajda;

Dün nasıl sırtında mermisiyle Anadolu toprağını korumuş ve bir vatan olarak Türkiye 'nin ve Cumhuriyet 'in inşasında büyük rol oynamışsa, bugün de gene çocuklarını şehit vererek ve üstelik çocuğu için bir tencere kaynatabiliyorsa, fedakârlığın en üst düzeyde tecrübesine sahip tüm Anadolu annelerinin  Şehit ve Gazi annelerinin de Anneler gününü canı gönülden kutluyorum dedi.

Başkan Meryem Demir sözlerine şöyle devam etti. Annelerin hayata dair en önemli beklentileri ne hedefleri çocuklarını rahat koşullarda büyütmek, topluma kazandırmak, çocuklarının acısını yaşamamaktır.
Çocuklarımızı bütün olumsuz koşullara rağmen geleceğe hazırlamaya çalışan annelerin sorunları aynı zamanda bizimde sorunlarımızdır dedi. Milletimizin gelecekte var olabilmesi nesillerin sağlıklı, şuurlu ve milli bir zihniyetle yaklaşmalı öncelikle ailelerinden alacakları eğitim ve terbiyeye bağlı olacaktır. Bunun yanı sıra hem maddi hem manevi hayatımızda annelerimizin yeri doldurulmaz. Nitekim "Cennet annelerin ayakları altındadır." Kutlu seslenişi bunun en bariz kanıtıdır. Onlara yaşadığımız müddetçe en değerli hazinemiz olarak saygıyla ve büyük bir hürmetle yaklaşmamız en öncelikle manevi sorumluluklarımız arasında yer almalıdır. Bu itibarla, annelerimiz geleceğin hazırlayıcısı ve güzide mimarlarıdır.

Son olarak Başkan Demir, Çocuklarını aylarca bedenlerinde taşıyan karşılıksız sevgiyle büyüten hayatın her aşamasında dua ve desteklerini esirgemeyen annelerin haklarının ödenmesinin mümkün olmadığını dile getirdi. Ajans Çorum
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Dikkatsizlik Buğday Tarlasını Yaktı !
Evinin önünde eski kıyafetlerini yaktığı sırada sıçrayan kıvılcım 200 dönüm buğday tarlasında...

Haberi Oku