9. Tarım ve İnsan Fotoğraf Sergisi Açıldı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından toprağın ve tarımın önemi konusunda sosyal ve bireysel duyarlılığın geliştirilmesi, tarımın istikrarlı olarak ülke ve kamuoyu gündeminde yer almasını sağlamak suretiyle bu alanda farkındalık oluşturulması ve tarımın insanla olan tarihsel ve kültürel bağının ebedileştirilmesine katkıda bulunmak amacıyla 2009 yılından bu yana düzenlenen "Tarım ve İnsan" ulusal fotoğraf yarışmasında dereceye giren ve sergilenmeye değer bulunan eserlerin yer aldığı fotoğraflar AHL PARK Avm’ de sergilenmeye başladı. 

9. Tarım ve İnsan fotoğraf yarışması 2017 yılında Tema olarak belirlenen “Milli Tarım” Tematik kategorinin yanı sıra Genel, Çiftçi, Öğrenci, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Çalışanları ile Denizbank Çalışanları olmak üzere 6 farklı kategoride gerçekleştirildi.

İl Müdürü Orhan Sarı, İl Müdür Yardımcıları Yusuf Şahinbaş ve Erdem Kolabaş, İl Kültür Turizm Müdürü Ömer Arslan, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Yahya Çoban, Denizbank Şube Müdürü Ebru Çömüz, Damızlık Manda Yetiştiricileri Birliği Başkanı Şaban Sarıca ve çok sayıda davetlinin katılımıyla açılan Tarım ve İnsan Fotoğraf Sergisi'nde, tarım, hayvancılık, toprak, su, su ürünleri, gıda ve muhafazası, tarım ürünlerinin işlenmesi, çiftçi, üretici, köylü ve köy yaşamına dair her türlü faaliyeti konu alan fotoğraflar yer alıyor.

Sergi açılışında konuşan İl Müdürü Orhan Sarı fotoğraf sergisine katılan davetlilere teşekkürlerini ileterek; “Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımızın ve Denizbank desteğiyle gerçekleştirilen ve bu yıl 9. si düzenlenen fotoğraf yarışmasında bu yılın teması olan “milli tarım” tematik kategoriyle beraber 6 kategoride değerlendirilen ve sergilenmeye değer görülen eserlerin sergilendiği sergimizi sizlerle beraber açmak için buraya toplandık. Tarımın ve insanın tarımla olan ilişkisinin önemini yeni nesillere aktarmak ve bu konuda farkındalık yaratmak için bu ve buna benzer organizasyonları Bakanlık olarak yapmaya özen gösteriyoruz. Bu sergimizde de çok güzel eserleri fotoğraf severlerin ilgisine sunmanın heyecanı içerisindeyiz. Bu güzel organizasyonda bizleri yalnız bırakmayan siz değerli davetlilerimize de katılımlarınız için tekrar teşekkür ediyorum ve hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. dedi.

14 Mayıs' ta başlayan sergi 20 Mayıs Pazar Gününe kadar fotoğraf severlerle buluşacak.Ajans Çorum
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Dikkatsizlik Buğday Tarlasını Yaktı !
Evinin önünde eski kıyafetlerini yaktığı sırada sıçrayan kıvılcım 200 dönüm buğday tarlasında...

Haberi Oku