YAŞAM:
Vatana can feda

"Çanakkale'dekiler, Sarıkamış'takiler sitem etti mi ki biz sitem edelim?" diyen baba Ahmet Sever, oğlunu vatan görevi esnasında yaralandığını ifade etti. 

Patlama sırasında yıkılan bina enkazının altında kalarak sağ kolu kırılan 4 yıllık Uzman Çavuş Gökhan Sever, Kilis Devlet Hastanesi'nde gördüğü tedavinin ardından dün taburcu oldu. 
Kolu alçıya alınan Sever'in sağlık durumunun iyi olduğunu bildiren gazi babası Ahmet Sever, oğlunun dönüşümlü olarak El Bab görevine gittiğini, ne kadar da olsa bir baba yüreği ile endişe taşıdıklarını anlattı.
Evladının Eb Bab'da yürütülen Fırat Kalkanı Operasyonu'nda görev alışını Çanakkale, Sarıkamış mücadeleleriyle özdeşleştiren baba Ahmet Sever, "Zerre kadar sitemimiz yok. Dün Sarıkamış şehitleri, Çanakkale şehitleri bu görevleri üstlendi. Onlar o gün sitem etseydi, bu topraklar bugün bize vatan olmazdı, biz de olmazdık. Benim evladım ve tüm askerlerimiz El Bab'da vatanımızı düşmandan korumak için savaşıyor. Allah tüm şehitlerimize rahmet etsin, gazilerimize şifa versin. Rabbim vatanımızı düşmanın şerrinden, zulmünden ve işgalinden korusun." dedi.


Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Atatürk Lisesi'nden duyarlı davranış
Atatürk Anadolu Lisesi, Türk Kızılayı Çorum Şubesi işbirliği ile Arakan için yardım kampanyası başlattı.

Haberi Oku