YAŞAM:
Çiğdem Aşı ‘Doğa' ile yeniden canlanacak
Doğa Okulları Çorum'a özgü Çiğdem Aşı etkinliğini gelenekselleştirmeyi hedefliyor. 

Mart ayı içerisinde Doğa Okulları'nda yapılması planlanan Çiğdem Aşı etkinliği ile ilgili dün bir basın toplantısı düzenlendi. 
Doğa Okulları'nda gerçekleştirilen basın toplantına Doğa Okulları Bölge Müdürü Kerem Özdemir, Doğa Okulları Müdürü İsmail Hakkı Akçal ve Teknik Öğretmen Kültür Bakanlığı Metal Sanatçısı Hasan Tuluk katıldı.

2013 yılında Metal Sanatçısı Hasan Tuluk'un girişimleri Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından somut olmayan kültürel miras listesine alınan Çiğdem Aşı etkinliği bu yıl Doğa Okulları ile yaşayacak.
Çorum'da 2013 yılından bu yana devam eden Çiğdem Aşı etkinliğini Doğa Okulları gelenekselleştirmeyi hedefliyor.

'ÇORUM'DA FARKINDALIK YARATMAYI AMAÇLIYORUZ'
Unutulmaya yüz tutmuş değerleri Çorum'da yeniden canlandırmayı hedeflediklerini belirten Doğa Okulları Bölge Müdürü Kerem Özdemir, bu tür etkinliklerle öğrencilere örf ve adaletlerin yeniden hatırlatılacağını söyledi. Doğa Okulları olarak Çiğdem Aşı etkinliği ile bir farkındalık oluşturmaya çalıştıklarını ifade eden Özdemir, bu tür etkinliklerin yaşatılması ve sürdürülmesinin önemine vurgu yaptı.
Doğa Okulları Müdürü İsmail Hakkı Akçal da Çiğdem Aşı etkinliğinin Doğa Okulları'nın eğitim konseptine uygun bir etkinlik olduğunu söyledi.

'ÇORUM'A KATMA DEĞER KATACAK'
Etkinliğin Çorum'a katma değer katacağını belirten Akçal, bu tür etkinliklerle çocukların geçmişlerine sahip çıkma bilincine sahip olacağını kaydetti.
Milli ve dini değerler kadar önemli bir etkinlik olduğunu dile getiren Akçal, Çiğdem Aşı etkinliği için Kültür Turizm Müdürlüğü ve Hitit Üniversitesi ile iş birliği yapmak istediklerini söyledi.
2013 yılında Çorum'da Çiğdem Aşı etkinliğinin düzenlenmesini sağlayan Metal Sanatçısı Eğitimci, Yazar Hasan Tuluk ise etkinliğin Doğa Okulları ile yaşatılmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. 2013 yılından bu yana gerçekleştirdikleri etkinliklerde fazla destek alamadığını ifade eden Tuluk, Doğa Okulları ile böyle bir geleneğin yaşatılmasının önemine değindi.


Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Meteorolojiden Çorum’a Uyarı!
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Çorum'la birlikte 17 şehre kuvvetli gök gürültülü sağanak yağış uyarısı...

Haberi Oku