YAŞAM:
Biz yanıyorsak onlar ne yapsın?
Hava sıcaklıkları gündemin birinci maddesi haline geldi. Çevrede hava sıcaklıklarının bunaltıcı derecesinden dert yananlar çoğaldıkça, biz de çıkıp sıcağın göbeğinde ekmek parası peşinde koşanları ziyaret ettik.
Demirci Orhan Özgül'ü derecesi bini bulan ateşin başında, 10 yıldır kiremit fabrikalarında yüklemecilik yapan Mustafa Acar'ı da güneşin altında bulduk. 
33 yaşındaki kiremit istifçisi Mustafa Acar, kızgın kamaralardan çıkarttığı kiremitleri istiflerken, üzerine yapışan kiremit tozlarıyla kıpkırmızı bir hal alırken, arada bir verdiği küçük molalarda su ile serinleyip rahatlamaya çalışıyor. 
"Zor olsa da halimizden memnununuz, buna da şükür, ekmek parası hatırına katlanıyoruz. Ben şikayetlenmiyorum." diyen Mustafa Acar, özellikle televizyon haberlerinde sıcak meselesinin abartıldığını söylüyor. 

BİZE BAKIP HALLERİNE ŞÜKRETSİNLER

Kömür ocağından yükselen ve yüzlerce derecelik bir ısıyla tarif edilen ateşin karşısında demire şekil vermeye çalışan 34 yaşındaki Orhan Özgül de, katmerlenmiş sıcağın karşısında alın terini akıtanlardan.
"Bize bakıp hallerine şükretsinler." diyerek, her zorluğun daha da zorluğu olduğuna vurgu yapan Orhan Özgül, 19 yıldır yaz kış demeksizin ateş başında ekmek kazandığını, arazide, ateş başında ve ağır işlerde çalışanların şartlarının bugünlerde daha iyi anlaşılıp, empati yapılabileceğini söylüyor.  



Ajans Çorum
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Atatürk Lisesi'nden duyarlı davranış
Atatürk Anadolu Lisesi, Türk Kızılayı Çorum Şubesi işbirliği ile Arakan için yardım kampanyası başlattı.

Haberi Oku