TEKNOLOJİ:
Teknoloji ve Bilişim Günleri Düzenlendi
 Hitit Üniversitesi Sungurlu Meslek Yüksekokulu Bilgisayar Teknolojileri Bölümü tarafından 17-18 Aralık 2013 tarihlerinde ‘I. Teknoloji ve Bilişim Günleri’ etkinliği düzenlendi. Etkinlik kapsamında Bilişim ve Tasarım sektöründe yer alan firma yöneticileri ve uzmanlar tarafından öğrencilerine konferanslar verildi.

Etkinliğin birinci gününde Çorum'da faaliyet gösteren bilişim sektörünün önde gelen firmalarından CANBİL Bilgisayar Genel Müdürü Elvan Can Çabuk tarafından ‘Bilişim Sektöründe Yaşanan Gelişmeler ve Sektörel Sıkıntılar’, ‘Bilişim Sektöründe Gözde Meslekler’ konularında sunum yapıldı. Ayrıca öğrencilerin mezuniyet sonrası kolay iş bulabilmeleri için kendilerinin nasıl geliştirmeleri gerektiği anlatıldı.

Etkinliğin ikinci konuşmacısı Sungurlu İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Erdal Aksoy oldu. Erdal Aksoy, Bilişim Sektöründeki Mesleki Deneyim başlıklı sunumunda, bilişim sektörüne nasıl giriş yaptığını nasıl bu aşamaya geldiğini ve öğrencilerin bu sektörde kendilerini geliştirdiklerinde neler yapabileceklerini anlattı.

Son konuşmacı, Çorum'da faaliyet gösteren mobilya dekarasyon sektörünün önde gelen firmalarından ÖzArslan Concept Design Genel Müdürü Levent Özarslan’dı. Özarslan, ‘Tasarım ve Dekorasyon Sektöründe Bilgisayar Programcılığının Yeri ve Önemi’ konusunda bir sunum yaptı. Sunumunda iç tasarım konusunda teknolojiyi nasıl şirketlerine taşıdıklarını, lisanslı yazılım kullanmanın önemini, tasarım konusunda 3D-Max, AutoCad, NetCad programlarını nasıl kullandığını anlatan Özarslan, ayrıca Sungurlu MYO öğrencilerinin belirtilen alanlarda kendilerini geliştirdiklerinde rahatlıkla iş bulabileceklerini ve kendilerini iyi yetiştiren elemanlara her zaman ihtiyaçları olduğunu ve bu konuda her türlü desteğe hazır olduğunu belirtti.

Etkinlik sonrasında katılımcılara Sungurlu MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Kubilay Karacif, Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Hamit Aksoy ve Bilgisayar Teknolojileri Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Esra Damar tarafından Sungurlu MYO adına teşekkür plaketi verildi.
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

HİTÜ Öğrencileri, Engelli Bireyleri Unutmadı
Hitit Üniversitesi Mühendislik Fakültesinden 7 öğrenci tarafından engelli bireylerin rahat yürümelerini...

Haberi Oku