TEKNOLOJİ:
Fatih Projesi Çerçevesinde Çorum'da Tablet Dağıtıldı
 Fatih Projesi kapsamında Çorum'da 37 lisede tablet dağıtılacak. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hayata geçirilen proje kapsamında ilk tablet dağıtımı Çorum Atatürk Anadolu Lisesi'nde yapıldı.

Lisenin Konferans Salonu'ndaki törene Çorum Valisi Sabri Başköy, Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül, Hitit Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Osman Eğri, Vali Yardımcısı Sait Topoğlu, Il Emniyet Müdürü Halil Ibrahim Doğan, Il Milli Eğitim Müdürü Ali Büyük, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Il Milli Eğitim Müdürü Ali Büyük, ''Fatih Projesi kapsamında bugün bin 321 9'uncu sınıf öğrencisi ile il merkezi ve ilçeler dahil olmak üzere 428 lise öğretmenimize tablet bilgisayar dağıtacağız. Yine 2014 yılı mart ayı sonuna kadar 3 bin 500 adet 9'uncu sınıf öğrencisi ile 900 öğretmenimize daha tablet bilgisayar dağıtımı yapacağız.'' dedi.

Daha sonra konuşan Vali Başköy ise proje kapsamında pilot illerden birisinin Çorum olduğunu hatırlatarak, 37 lisede altyapısı tamamlanarak tablet dağıtımı yapılacağını belirtti. Başköy, ''Bilgi ve teknoloji çağında bulunuyoruz. Teknolojiyi öğrencilerle buluşturmak son derece önemlidir. Fatih Projesi ile gençlerimiz dünyanın gelişmiş ülkelerindeki öğrencilerle rekabet edebileceklerdir. Öğretmen ve öğrencilerimizin bu imkanlardan en güzel şekilde yararlanmalarını ve onlara olumlu katkı yapmasını diliyorum.'' diye konuştu.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

HİTÜ Öğrencileri, Engelli Bireyleri Unutmadı
Hitit Üniversitesi Mühendislik Fakültesinden 7 öğrenci tarafından engelli bireylerin rahat yürümelerini...

Haberi Oku