Çorum Belediyespor,Yeni Teknik Direktörle Sözleşmeyi İmzaladı
Çorum Belediyespor’un yeni teknik Direktörü Fahrettin Sayhan, düzenlenen imza töreniyle resmi sözleşmeyi imzaladı. İmza töreninde konuşan Kulüp Başkanı Fatih Özcan, mali konuda alamayacakları isim bulunmadığını ancak dengeleri bozmalarının söz konusu olmadığını ifade etti.

“DENGELERİ BOZAMAYIZ” 

2018-2019 sezonunda takımımızın başında görev yapacak olan Çorum Belediyespor’un yeni teknik Direktörü Fahrettin Sayhan, düzenlenen törenle resmi sözleşmeyi imzaladı. Çorum Belediyespor, tesislerinde düzenlenen törene kulüp başkanı Fatih Özcan, Başkan Yardımcıları Hamit Işık ve Mustafa Altunkaya, genel kaptan Mehmet Akif Tatlı ile Sayhan’ın yardımcılığını yapacak isimlerden olan eski futbolcumuz Serkan Güney katıldı.

Toplantıda konuşan Kulüp başkanı Fatih Özcan, Fahrettin Sayhan’ın kişiliği ve futbol bilgisine güvendikleri için çalışmaya karar verdiklerini söyledi. Sözlerine geçtiğimiz günlerde vefat eden teknik direktör Ümit Kayıhan’a başsağlığı dileyerek başlayan Özcan, “Bu sezon 3 yıllık planlama içerisine girdik. Arkadaşlarımız birçok isimle görüştü. Bu bağlamda doğaçlama futbol oynatmayan ve sistemi olan Fahrettin hocamızla anlaştık. Fahrettin Sayhan hem kişiliğine hem de futbol bilgisine mutlak güvendiğimiz bir isim. Her şeyden önce adam gibi adam. Kendisine güveniyoruz. Bununla birlikte Çorum spor kamuoyunun sürekli istediği bir şeyi de yaptık. Çorumlu bir isme Fahrettin hocamızla çalışma imkânı verdik. Serkan Güney kardeşimiz de bundan sonraki süreçte bizimle olacak. Hocamız bilgi ve becerilerini Serkan kardeşimize aktaracak. Allah her ikisine de hayırlı uğurlu eder inşallah ” diye konuştu. 

“TRANSFERDE TİTİZ DAVRANIYORUZ

İç ve dış transfer çalışmalarına büyük bir titizlikle devam ettiklerini dile getiren kulüp başkanı Fatih Özcan, “Transfer konusunda arkadaşlarımız doğru isimleri takıma kazandırmak adına yoğun mesai harcıyorlar. Gece geç saatlere kadar bu konu üzerinde çalışıyorlar. Öncelikle bizim alamayacağımız futbolcu yok. Ancak takımdaki mali dengeleri bozmamamız lazım. Dediğimiz gibi mali olarak Çorum’a getiremeyeceğimiz bir futbolcu yok. Zaten mevcut tesislerimiz ve sahamız ve şehir takımı olmamız bizim en büyük avantajımız. Zaten kendi gelmek isteyen birçok futbolcu var. Biz tüm futbolcularımıza evladımız ve kardeşimiz gibi bakıyoruz. Bu konuda da insanlığı ve futbol bilgisine mutlak güvendiğim Hamit Işık tek yetkilidir. Kendisi ince eleyip, sık dokuyor. En iyisini almak için uğraşıyoruz. Başarı ya da başarısızlıkta Hamit Işık ve ben tek sorumluyuz. Ben her konuda kendisine kefilim. ” dedi. 

NEREDE KALMIŞTIK?

Düzenlenen imza töreninde konuşan teknik direktör Fahrettin Sayhan, dışardan bakıldığı zaman Çorum Belediyespor’un her zaman hedef takımı olarak görüldüğünü söyledi. Bunun içinde ellerinden gelenin en iyisini yapacaklarını ifade etti. Sayhan, yönetim kurulunun kendisine verdiği görevi en iyi şekilde yerine getirmek adına çok çalışması gerektiğini ifade ederek, “Bize bu görevi layık gören herkese teşekkür ediyorum. Sorumluluğumuzun farkındayım. Şehrin özlemlerini de biliyorum. Çok çalışarak hedefimize varmak için uğraş vereceğiz” şeklinde konuştu. Sayhan, yeni sezon çalışma takvimlerinin büyük oranda netleştiğini dile getirerek, 10 Temmuz’da Çorum’da toplanarak 12 günlük bir çalışma yapacaklarını ardından iki gün izin verip ardından yine 12 gün süre ile Çorum’da ikinci etap çalışmalarını yapacaklarını kaydetti. Çorum’da iki etap yapacakları çalışmanın ardından yine iki günlük izni çıkacaklarını söyleyen Sayhan, daha sonra 12 gün süre ile kamp çalışmasına ise Ağustos’un 8-9’u gibi gideceklerini belirten Fahrettin Sayhan bu kampın ardından ligin fikstürüne göre 15 gün kala Çorum’a dönerek hazırlıklarını burada tamamlayacaklarını belirtti.

“GELECEK SEZONU DA DÜŞÜNÜYORUZ

Toplantıda konuşan başkan yardımcılarından Hamit Işık, transferde acele etmemeye gayret gösterdiklerini dile getirdi. Mustafa Altunkaya, Mehmet Akif Tatlı ve Fahrettin Sayhan ile yaptıkları istişareler neticesinde iç ve dış transfer çalışmalarına devam ettiklerini ifade eden Işık, “Tüm kulüplerin yeni bir takım oluşturma aşamasında olması nedeniyle piyasanın yüksek olduğunun bilincindeyiz. 3. Ligde 150 ile 250 bin lira arasında bir rakamla şampiyonluğa oynayan takım kurulur. Ancak bazı kulüpler piyasanın üstünde rakamlar veriyor. Biz afaki rakamlardan ziyade başarıya gidebileceğimiz koşan, mücadele eden, hocamızın sistemine uygun bir kadro oluşturma çalışıyoruz. 4-5 tane kaliteli isim alacağız. Gerisini de sistemine uygun dinamik oyunculardan tamamlayacağız. İnşallah hedefe gidecek bir takım oluştururuz. Bununla birlikte gelecek sezonun da kadrosunu oluşturacağız. Başarı ya da başarısızlıkta tüm sorumluluğu alıyorum. Fatih başkanım da bunu göğüslüyor” dedi. Toplantıda en son söz alan Serkan Güney ise, kendisine bu görevi layık gören herkese teşekkür ederken, takıma katkı sağlamak adına elinden gelenin en iyisini yapacağını kaydetti. Öte yandan, Serkan Güney ile Haydar Özduman’ın da yardımcı antrenör olarak görev alacağı kulübümüzde Mehmet Bahtiyar da kaleci antrenörü olarak görev yapacak.Ajans Çorum
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Bocce Şampiyonasından Çorumlu Sporcular Başarılarla...
Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu’nun 2018 faaliyet programında yer alan Türkiye Şampiyonası Bocce...

Haberi Oku