SİYASET:
‘Gittiğimiz her yerde AK Parti mührünü görmek mümkün'
AK Parti İl Başkanı Av. Mehmet Karadağ başkanlığında il yönetim kurulu toplantısı yapıldı. Parti binasında gerçekleştirilen toplantıya AK Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, İl Yürütme ve Yönetim Kurulu Üyeleri, İl Kadın ve Gençlik Kolları Başkanları, İlçe başkanları ve İlçe belediye başkanları katıldı. Toplantıda 28 Eylül Perşembe günü Başbakan Binali Yıldırım'ın Çorum'a yapacağı ziyaretle ilgili yapılacak olan çalışmalar hakkında bilgi verildi. Toplantıda ayrıca Türkiye genelinde kongrelerini şu ana kadar tamamlayan ilk sırada ki ilin Çorum olduğu da belirtildi.
Uluslararası KADEŞ Barış ve Kardeşlik Sempozyumu'nun açılışını yapacak olan Başbakan Binali Yıldırım, KADEŞ Barış Ödüllerini de verecek. Saat 13.30'da Hürriyet Meydanı'nda gerçekleşecek olan toplu açılış töreninde ve mitingde Çorumlular ile buluşacak. Daha sonra 16.30'da Anitta Otel'de yapılacak olan AK Parti Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısında teşkilatlarla ile bir araya gelecek.  Son olarak sivil toplum kuruluşları ve kanat önderleri ile buluşacak.
AK Parti İl Başkanı Mehmet Karadağ, Başbakan Binali Yıldırım'ı bir kez daha Çorum'da ağırlamaktan büyük onur duyacaklarını söyledi. 
AK Parti hükümetlerinin gerek ülke geneli gerekse Çorum'a büyük yatırımların yaptığının altını çizen Başkan Karadağ, "Gittiğimiz ve gezdiğimiz her yerde AK Parti'nin yaptıklarını ve mührünü görmek mümkün. Hayal edilemeyen eserleri görüyoruz. Hükümetimizin destekleriyle ilimizde hizmete giren çok sayıda tesis Sayın Başbakanımızın uğurlu elleriyle hizmete girecektir. Ulaşım, eğitim, sağlık, adalet, spor ve daha birçok alanda çok güzel eserler hayat buldu. İşte şimdi de yine AK Parti hükümetinin destekleriyle Çorum'a kazandırılan, partimizin ve hükümetimizin yatırımları olan çok sayıda eser, Sayın Başbakanımızın katılımıyla açılışı geçekleştirilerek hizmete girecektir. Geçmişe dönüp baktığımızda gerek ülke geneli gerekse de ilimize yapılan yatırımlar Cumhuriyet döneminden bu yana yapılan yatırımlardan kat kat fazladır.  Bu vesileyle bizlere her zaman destek olan başta Sayın Genel Başkanımız Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a, Başbakanımız Binali Yıldırım'a, her konuda bizlere destek olan milletvekillerimize, tüm teşkilatlarımıza bizlerle birlikte çaba sarf eden hemşerilerimize sonsuz şükranlarımı sunuyorum" dedi.
KONGRELERİNİ BİTİREN İLK İL ÇORUM
Karadağ yaptığı açıklamada, AK Parti'nin 6. Olağan Olağan Kongrelerini birlik ve beraberlik içerisinde yönettiklerini belirterek, "14 ilçemizde de kongrelerimizi bitirdik ve Türkiye genelinde kongrelerini ilk bitiren il olduk. Kongrelerimizi tek liste ile başarıyla tamamladık. Birlik, beraberlik ve kardeşlik içinde görevi devreden arkadaşlarımıza ortaya koymuş oldukları performanstan ötürü teşekkür ediyor, yeni görev alan arkadaşlarımıza da kolaylık ve başarılar diliyorum" diye konuştu.
KONGRELER BİRLİK İÇİNDE GEÇTİ
AK Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan da yaptığı konuşmada, "AK Parti Teşkilatlarında kongrelerin ne kadar değerli, ne kadar önemli bir unsur olduğunu herkes bilmektedir. Kongrelerimiz parti içindeki en önemli demokrasi unsurlarımızdan birisidir. Kongrelerimizi birlik ve beraberlik içerisinde yürüttük ve ilklerin şehri olmaya devam ettik, bunun son örneğini ise kongreleri tamamlayan ilk il olarak ortaya koyduk" dedi.
Milletvekili Ceylan, 28 Eylül Perşembe günü Başbakan Binali Yıldırım'ı en iyi şekilde ağırlayacaklarını belirterek, Çorum'da keşke şu da olsaydı demeyecek şekilde çalışacaklarını ve her türlü ihtiyacı takip edeceklerini sözlerine ekledi.
Öte yandan Başbakan Binali Yıldırım, Saat Kulesi Meydanı'nda düzenlenecek toplu açılış töreninde Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, TOKİ Başkanlığı, Çorum Belediyesi ile Hitit Üniversitesi'nin bazı yatırımlarını hizmete açacak.Ajans Çorum
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

‘Barış ve kardeşlik milletimize ait’
AK Parti Çorum Milletvekili Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu ve Parlementolararası Birlik...

Haberi Oku