SİYASET:
Çorum AK Parti 81 il teşkilatına örnek

Büyük Otel Konferans Salonunda yapılan toplantıya, AK Parti Çorum İl Başkan Yardımcıları Eyüp Arslan, Murat Günay, Yusuf Ahlatcı, Sümeyye Esenyel, Mustafa Tuzcu, Cemalettin Polattaş, Merkez İlçe Başkanı Erhan Akar ve İlçe Başkanları katıldı. 

Partiden yapılan açıklamaya göre, toplantıda konuşan İl Başkanı Karadağ, Çorum Teşkilatının Genel Merkez nezdinde 81 ilde örnek model gösterildiğini söyledi.
Karadağ, “Ülkemiz ve Milletimiz için İl ve İlçe Teşkilatları olarak üzerimize düşen görev arı gibi çalışmaktır. En son gerçekleştirdiğimiz ilçe başkanları toplantısı neticesinde teşkilatlarımızın yaptığı üye güncellemeleri, sandık çalışmaları, mahalle teşkilatlarımızın oluşumları ve referandum hazırlıkları istenilen düzeyde tamamlanmıştır. Aralık ayı çalışmalarımız kapsamında çorum teşkilatımız genel merkez nezdinde 81 ilde örnek model olarak teşkilatlara sunulmuştur. Bu nedenle siz değerli ilçe başkanlarımıza ve teşkilatlarımıza özverili çalışmalarınız nedeniyle teşekkür ediyorum.” dedi.

Karadağ, siyasi liderimiz ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın dediği gibi biz Yeni Türkiye derken, Yeni Anayasa derken ve Başkanlık Sistemi derken, milletimiz için sadece güçlü ve büyük Türkiye hayalimiz var. Türkiyemiz geleceği açısından son derece önemli olan referandum sürecine girmiştir, seçim çalışmalarında lokomotif görev üstlenecek olan, İl ve İlçe Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) Başkanlığı çalışmalarını tamamladık. İl Başkan Yardımcısı Eyüp Arslan Başkanlığı’nda kurulan SKM Başkanlığı referandum çalışmalarının ana merkezi konumunda olacaktır. Sayın Cumhurbaşkanımızın ve Başbakanımızın nasıl çalıştığını, çabaladığını hepimiz görüyoruz. Kahraman milletimizin talebi, kendi iradesine dayanan ve ülkemizin yarınlarını güvence altına alan yeni bir anayasadır. Bu ülkede 15 yılda yapılan çalışmaları, referandum başarısıyla taçlandırmalıyız. Teşkilat olarak tam bir uyum ve disiplin içinde çalışacağız,  kapı kapı dolaşacağız, ev ziyaretleri yapacağız, elini sıkmadığımız, hasbihal etmediğimiz bir kardeşimiz kalmayıncaya kadar birlikte çalışacağız ve referandumdan inşallah zaferle çıkacağız.

Bizler, milli irade sözünü, hak ve özgürlükler meselesini lafta değil özde tutarak bu kavramlar üstüne yaşıyoruz. Amacımız demokrasimizi ve hukuk devletini kuvvetler ayrılığı ilkesi ile daha da güçlendirmektir. Milletten aldığımız yasama ve yürütme meşruiyetini yine millete karşı sorumlu olduğu için hesap sorulabilir bir sistem olması için çalışıyoruz.” diye konuştu.


Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

CHP Çorum İl Başkanı Belli Oldu
24 Haziran Seçimlerinde Milletvekili adayı olmak için istifa eden CHP Çorum il Başkanı Ali Rıza Suludere’nin...

Haberi Oku