SİYASET:
CHP'den Başkan Külcü'ye yatırım teşekkürü
CHP Belediye Meclis Üyesi Özgür Kılıç, Bahçelievler Mahallesi'ne yapılan yatırımlardan dolayı Belediye Başkanı Muzaffer Külcü'ye teşekkür etti.
Belediye Meclisi'nin dün yapılan ekim ayı toplantısında gündem dışı konuşma yapan Özgür Kılıç, sözlerine Muharrem ayının tüm İslam alemine barış ve huzur getirmesini dileyerek başladı.
"Konuşmamda havaalanından, hastaneden bahsetmeyeceğim. Çünkü bu konular Belediye Meclisi'nden daha çok Sayın Vekillerin ve Sayın İl Başkanlarının Ankara'da çözmesi gereken bir konu. Eminim ki Sayın Belediye Başkanımız bu konuyu çözmek için Ankara'da siyasi kulislere başlamıştır" diyerek sözlerine devam eden Kılıç, "Sayın Başkanımızı, iki dönemdir başkanlığında unuttuğu Bahçelievler Mahallesinde, son günlerde yaptığı eksik olan yatırımlardan dolayı tebrik etmek isterim. Lakin merak ediyorum. Sayın Külcü bu yatırımları yapmak için aile büyüklerinden birisini rüyasında mı gördü, yoksa CHP'den aday olmayı mı düşünüyor? Hangisi olursa olsun biz Bahçelievler sakinleri olarak memnun olduk. Yüzünü bir de Nadık, Çoraklık ve Lozan'a çevirirse çok mutlu oluruz.  Çok net söylemek istiyorum. Anlaşılır bir dille söylemek istiyorum.  Siyaset dışında söylemek istiyorum.  Sülüklü Çeşmesi'ne yapılan Kültür Evi'nin ismine yakışır olmasını, Buhara Kültür Evi'nin benzeri olmasını, spor alanlarının ve kültürel etkinliklerin yapıldığı bir yer olmasını istiyoruz. Cenaze hizmetlerinin yapıldığı bir Kültür Evi istemiyoruz" dedi.
Başbakan Binali Yıldırım'ında katıldığı kanaat önderleri ve sivil toplum kuruluşlarının davetli olduğunu toplantı hakkında değerlendirme yapan Kılıç, "Ayrıca şunu da belirtmek istiyorum ki, yaşadığımız 21. yy'da, gazetelerde okuduğumda Belediye Meclis üyelerinin ve teknik oda başkanlarının çağrılmadığı, şehrimize gelen devlet büyüklerimizin toplantılarına STK'lar ve kanaat önderleri adı altında kişiler katılmaktadır. Bu kanaat önderleri denilen kişilerin başkanlıkları, temsilcilikleri, vakıfları veya başka vasıfları var mıdır? Merak ediyorum. Çorum Belediyesi tarafından düzenlenen toplantılarda buna dikkat edilmesini istiyorum" şeklinde kaydetti.
Kılıç, konuşmasını şu ifadelerle tamamladı:
"Son olarak eklemek istiyorum ki, görev süremizin bitmesine kalan bu son 1,5 yılda, gelin bütün kararları iktidar edasıyla tek başınıza değil, Çorum'un siyasi, etnik, kültürel kaynaşmış yapısına yakışır şekilde, ortaklaşa alalım. Bizler Belediye Meclis üyesi olurken bu hayallerle meclise girmiştik.  Ve korkmayın, hiçbir şey kaybetmezsiniz. Emin olun daha güçlü bir Çorum oluruz."


Ajans Çorum
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

‘Barış ve kardeşlik milletimize ait’
AK Parti Çorum Milletvekili Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu ve Parlementolararası Birlik...

Haberi Oku