SİYASET KULİSİ:
AK Parti'de Aday Belirlemede Son Viraj
 Kulisleri hareketli bir hafta bekliyor...
     AK Parti'de sakin geçen teşkilat temayülü sonrası yalan haber furyası ile ısınan siyaset gündemi bu hafta daha da ısınacak gibi görünüyor.AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Rusya ziyareti sonrası ülkeye dönüşü sırasında basın mensuplarına verdiği ''adayların açıklanmasını geciktirmek istemiyorum'' demeci 81 il gibi Çorum'da da heyecanı artırdı.
     Ayrıca 2014 yerel seçimlerin de Başbakan Erdoğan'ın aday belirlemede en çok başvuracağı kriterlerden biri olan kamuoyu yoklamasının cuma ve cumartesi günleri ilimizde yapılmış olması,kulislerde hareketli bir hafta sonu yaşattı.
Peki Kamuoyu Yoklamasında Kimler Soruldu? Sürpriz İsim Kim ?
     AK Parti Genel Merkezinin yaptırdığı tahmin edilen kamuoyu yoklamasında anketörler '' Çorum'da kimi belediye başkanı olarak görmek istiyorsunuz ? ''sorusuna iki gün boyunca cevap aradı.Kamuoyu yoklamasında mevcut belediye başkanı ve 3 aday adayı isminin yanında bir de sürpriz bir isim yer aldı.Anket de Belediye Başkanı Muzaffer Külcü,eski İl Başkanlarından Mehmet Karadağ,eski Merkez İlçe Başkanlarından Haşim Ahlatcı ve mevcut İl Genel Meclis Başkanı Mustafa Eker isimlerinin yanı sıra hemşehrimiz Orman ve Su İşleri Bakanlığı Müsteşarı Prof.Dr.Lütfi Akca'nın ismi,5.isim olarak anket şıkları arasında yer aldı.
Neden Aday Adaylarından Değilde Farklı Bir İsim ?
     Hiç gündem de yokken Lütfi Akca isminin kamuoyu yoklamasında yer alması,Belediye Başkanı Muzaffer Külcü'nün yeniden aday olmasını istemeyen kişi yada kişiler tarafından yazdırıldığı ve B planı olarak devreye sokabilecekleri kulislerde konuşulurken 'neden aday adaylarından değilde farklı bir isim?' sorusuda soruluyor.Ancak Akca'nın yakın çalışma arkadaşlarına Çorum için bir düşüncesi olmadığını söylediği de kesin olarak biliniyor.
     Ayrıca AK Parti Genel Merkezinin milletvekillerinin görüşleri,teşkilat temayülü ve kamuoyu yoklamasının yanı sıra ilimizde bulunan kanaat önderleri ve bazı Sivil Toplum Kuruluşlarınında fikirlerini aldığı kulislerde konuşuluyor.
Son Viraja Girerken Cuma günü Çorum adayları açıklanır mı?
     Kamuoyu yoklamasının sonuçlarının pazartesi yada salı günü genel merkezde ki aday belirleme komisyonunun masasında olması beklenirken,Çorum dosyasının bu hafta içi ele alınarak Cuma günü düzenlenecek olan Genişletilmiş İl Başkanları toplantısına yetişebileceği ve Çorum Belediye Başkanı Adayının yanı sıra ilçe belediye başkanlarından da karar verilenlerin açıklanabileği tahmin ediliyor...

AjansÇorum
SiyasetKulisiMisafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
salih 7 yıl önce

külcü yeniden aday olur. sanki çorumda başka biri yok. inşallah halk uyanır da akp ye bir ceza verir.

Misafir Avatar
Mehmet aymaz 7 yıl önce

yazik bu corum a bi turan atlamaz vakasi daha mi yasatmak istiyosunuz neyi var bu adamin calisyor adm gibi

Misafir Avatar
Sefaaa 7 yıl önce

hocanin hesaplari bunlar bi hocaya gucunuzu yetiremediniz yaziklar olsun size

Ustalık Dönemi Resmen Başlıyor
Bugün öğle saatlerinde Ankara’dan gelen bilgilere göre, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’nün yeniden...

Haberi Oku