SAĞLIK:
Tıp Fakültesi eğitime başladı
Hitit Üniversitesi Tıp Fakültesi, 62 öğrencisiyle eğitime başladı.
Hitit Üniversitesi tarafından Beyaz Önlük Giyme ve Öğrenci Yemin Töreni düzenlendi.
Dün Fen Edebiyat Fakültesi'nde gerçekleşen programa Vali Necmeddin Kılıç, AK Parti Çorum Milletvekilleri Salim Uslu, Ahmet Sami Ceylan ve Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, İl Garnizon Komutanı Çetin Öcal, İl Jandarma Komutanı Abdurrahman Başbuğ, YÖK Üyesi Doç. Dr. Zeliha Koçak Tufan, Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Hitit Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Mete Dolapçı, daire amirleri, akademisyenler, öğrenciler ve velilileri katıldı.
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan program açış konuşmaları ile devam etti.
DOLAPÇI: VELİLERİN GÖZÜ ARKADA KALMASIN
İlk olarak kürsüye gelen Hitit Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Mete Dolapçı, 62 öğrenci ile eğitime başladıklarını belirterek, "Tıp Fakültesinin 3 ana bölümü vardır. Birisi sağlık hizmeti vermek, bir diğeri vatandaşlarımızı sağlık konusunda bilinçlendirmek en önemlisi de hekim yetiştirmektir. İlk iki görevini layıkıyla yapabildik. Bugün 62 öğrencisiyle sacayağını tamamlamıştır" dedi.
Akreditasyona uygun 6 yıllık müfredat oluşturduklarını da ifade eden Dolapçı, "Derslikleri, kütüphanesi en son donanıma sahip anatomi ve Multi DisiplinerLaboratuvaru olan bir fakülte olduk. Bize emanet ettiğiniz çocuklarınız 6 yılın sonunda uluslararası standartlarda iyi eğitim almış, ülkesine ve vatandaşlarına hizmet verecek kaliteli hekimler olarak yetiştirmek bizim görevimiz. Gözünüz arkada kalmasın" diye konuştu.
Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan ise Tıp Fakültesi eğitiminin en zorlu eğitimlerden bir tanesi olduğunu, bunun için oldukça uzun ve meşakketli bir çalışma yaptıklarını söyledi.
YÖK ÜYESİ TUFAN: HİTÜ ÇOK GÜZEL BİR YOL KAT ETTİ
YÖK Üyesi Doç. Dr. Zeliha Koçak Tufan da Hitit Üniversitesi'nin çok güzel bir yol kat ettiğini vurgulayarak, "Dünyada çeşitli üniversite modelleri var. Şehir üniversitesi olmadan dünya üniversitesi olacağıma girerseniz bu rasyonel davranış olmaz. Dolayısıyla yolda kaybolan çok fazla yükseköğrenim kurumumuz var. Bu anlamda Hitit Üniversitesini doluluk oranları, kontenjan sayısı, organizasyonuyla rasyosunu ve bölgesini göz önünde bulunduran bir üniversite olarak düşünüyorum. Hitit Üniversitesinin kat ettiği yok hakikaten çok güzel" şeklinde konuştu.Ajans Çorum
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Çölyak Günü Kahvaltısı Düzenlendi
9 Mayıs Çölyak Günü etkinlikleri kapsamında kahvaltı programı düzenlendi.

Haberi Oku