SAĞLIK:
Sağlık Zirvesi'ne HİTÜ damgası
Samsun'da düzenlenen Sağlık Endüstrisi Zirvesi'ne katılarak HÜBTUAM'da yapılan test çalışmalarını sergileyen Hitit Üniversitesi'nin tanıtım standı, tıbbi cihaz üreticilerinin yoğun ilgisiyle karşılaştı.
Türkiye'de tıbbi cihaz üretiminin yerlileştirilmesi ve millileştirilmesi amacıyla OKA tarafından Avrupa Birliği Projesi kapsamında düzenlenen  Samsun Sağlık Endüstrisi Zirvesi'ne  Hitit Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nurcan Baykam, Tıp Fakültesi Dekanvekili Prof. Dr. Mete Dolapçı, Bilimsel Teknik Uygulama ve Araştırma Merkezi (HÜBTUAM) Müdür Yardımcısı  Yrd. Doç. Dr. İbrahim Bilici ve Uzman Mehmet Şener katıldı. 
Toplantı kapsamında, HÜBTUAM tarafından merkezde yapılan testlerle ilgili bilgilerin sunulduğu stant, tıbbi cihaz üreticileri tarafından ilgiyle karşılandı.
Aynı zamanda Hitit Üniversitesi heyeti medikal firma yöneticileriyle birebir görüşmeler gerçekleştirerek ortak proje çalışmaları, test çözümleri ve AR-GE faaliyetleri hakkında bilgi alışverişinde bulundu. 
Program, Samsun Medikal Kümelenme Derneğine bağlı Cerrahi Aletler ve Ortopedi Ürünler üreten sanayi firmalarına yapılan ziyaretlerle devam etti. Bu ziyaretler çerçevesinde, AYSAM Ortopedi&Tıbbi Aletler, BAHADIR Tıbbi Aletler A.Ş ve AYGÜN Cerrahi Aletler üretim sahalarında incelemeler yapıldı. Hitit Üniversitesi'nin bölge ve ülke için çok önemli faaliyetler yürüttüğünü belirten firma yetkilileri memnuniyetlerini belirtti. Türkiye'nin farklı illerinden katılımların olduğu toplantıda, bölgesel faaliyet alanını ülke çapına yayma hedefinin somut göstergesi olarak , Ankara'da yapılacak olan Orta Anadolu Medikal Üreticileri Test toplantısına da davet edildi. 
Bilindiği üzere Hitit Üniversitesi Bilimsel Teknik Uygulama ve Araştırma Merkezi (HÜBTUAM), Diş Hekimliği-Implantlar-Kemik İçi Diş Implantları Dinamik Yükleme Deneyi ile Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu' ndan yetki alan ilk ve tek laboratuvar ünvanına sahip.Ajans Çorum
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Çölyak Günü Kahvaltısı Düzenlendi
9 Mayıs Çölyak Günü etkinlikleri kapsamında kahvaltı programı düzenlendi.

Haberi Oku