ÖZEL HABER:
Sanal dünyada heyecanlı gezi
Sungurlu’da genç bir girişimci tarafından oluşturulan platformla sanal gerçeklik gözlüğü takan vatandaşlar korku dolu anlar yaşadılar. Bazıları korkularını gizleyemeyerek ilginç hareketler yaparken, çevredeki vatandaşlar da sanal gerçeklik gözlüğünü takan vatandaşları ilgiyle izlediler.

Yapılan açıklamaya göre, Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi Diğ Çayı köprüsü üzerindeki kaldırıma platform oluşturarak vatandaşlara farklı bir deneyim yaşatan Hasan Zöngür, platform sayesinde hem insanları eğlendirdiğini hem de ek gelir sağladığını söyledi.

İnternetten izlediği bir videodan esinlenerek böyle bir platform yapmaya karar verdiğini anlatan Hasan Zöngür, “Çorum’da bir fabrikada grafiker olarak çalışıyorum. İnternetten izlediğim bir videodan esinlenerek böyle bir platform kurmaya karar verdim. İftardan sonra Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi Diğ Çayı köprüsü üzerindeki kaldırımda kurduğum platformda vatandaşlara farklı bir deneyim yaşatıyorum. Sanal gerçeklik gözlüğü ile hızlı tren ve korku videolarını izleyen vatandaşlar, platform sayesinde de olayı birebir yaşamış gibi hissediyorlar.” dedi.

Hem insanları eğlendirmek hem de ek gelir sağlamak amacıyla bu işi yaptığını belirten Zöngür, Ramazan ayı boyunca her gün platformu kurarak 5 lira karşılığında vatandaşlara sanal gerçekliği yaşatacağını kaydetti. Küçük Sanayi Sitesinde kendi imkanları ile platformu yaptırdığını vurgulayan Hasan Zöngür, platformu kaldırıma kurmak için belediyeden izin aldığını da sözlerine ekledi.Ajans Çorum
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

‘Çorum top sesiyle inlerdi’
Eski Saray Sineması emekli makinisti Sami Erhan, çocuk yıllarındaki Ramazanlar’ı anlattı.

Haberi Oku