ÖZEL HABER:
Motor yarışları nefes kesiyor (!)
Motosiklet sürücüleri, çevre yolunu yarış pistine çevirdi. İftar saatine yakın bir zamanda başlayan ikili yarışlar,  oluşturduğu risk bakımından izleyenlerin adeta nefesini kesiyor. 
İlim Yayma Cemiyeti Kavşağı'nı start noktası olarak alan motosikletçiler, kırmızı ışıkla birlikte bekleyen araç konvoyunun önüne yaklaşıyor. 
Kırmızı ışıkla birlikte bir sonraki ışıklı kavşağa kadar boşalan yol, motorcular için bulunmaz bir pist ortamı oluyor. Sarı ışıkla beraber hazırlanan motorcular, yeşilin yanmasıyla birlikte var güçleriyle çıkış yapıyor.
Trafiğin tehlikeye atılması ve özellikle motorcuların can güvenliği açısından sayılamayacak kadar riski barındıran bu yarışlar, çevre sakinleri için artık olağan bir hal almış durumda. 
İddialara göre kimi zaman bahislerin de döndüğü bu yarışlar, gecenin ilerleyen saatlerinde de sık sık rastlanılan bir görüntü halini aldı. 
Gençlerin canlarından endişe ettiklerini kaydeden çevre sakinleri, ayrıca bir başkasının da can güvenliğinin tehlikeye atıldığını belirterek, "Motosiklet yarışları da elbette ki sporun bir parçası, ancak bunun yeri trafiğe açık alanlar değil, korsan düzenlenen kuralsız ve denetimsiz yarışların, pek çok gencimizin canına mâl olduğunu çok iyi biliyoruz. Bu konuda gençlerin kendilerini bir kez daha gözden geçirmesini, ekiplerin de denetimi artırmasını istiyoruz." dediler.Ajans Çorum
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

‘Çorum top sesiyle inlerdi’
Eski Saray Sineması emekli makinisti Sami Erhan, çocuk yıllarındaki Ramazanlar’ı anlattı.

Haberi Oku