Uslu:”Objektiflik, özel hayata ve kişilik haklarına saygı”
Uslu, açıklamasında şunları söyledi.: "Farklı görüşlerin seslendirilebildiği, tartışılabildiği sağlıklı toplumların temeli, ifade hürriyeti ve basın özgürlüğüdür. Doğru, eksiksiz ve tarafsız haber verme, objektiflik, özel hayata ve kişilik haklarına saygı söz konusudur. Özgürlüklerin korunması açısından basınımıza düşen yükümlülükler önemlidir.
Şeffaf, demokratik ve açık toplum hedefine ulaşılmasında basınımızın üzerine düşen görevi duyarlılıkla yerine getireceğine inanıyorum.
Hiç şüphesiz, ulusal ve yerel medyada görev yapan basın çalışanlarımız, mesleğin zorluklarına rağmen, kamuoyunu bilgilendirmek ve haberdar etmek için ciddi fedakârlıklarla görevlerini ifa etmektedirler. Parlamentomuzgazetecilerin yıpranma hakkına dair yasayı 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününde çıkartarak gazeteci mesleğinin zorluklarını dikkate alarak gereken duyarlılığı göstermiştir. Basın özgürlüğüne saygı elbette öncelikle yönetenlerin görevi olmakla birlikte basın mesleğine saygının korunması da gazetecilerin sorumluluğundadır.
Bu vesile ile basında sansürün kaldırılışının 105.yıl dönümünde, Çorum basınımızın çalışmalarında başarılar diliyor, görevlerini yaparken hayatını kaybeden basın çalışanlarını saygıyla anıyor, basın camiamızın tüm mensuplarına selam ve sevgilerimi iletiyorum.” dedi.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Genç belgeselciler gururlandırdı
Bu yıl 9'uncusu düzenlenen 9. Uluslararası TRT Belgesel Ödülleri Festivali'ne katılan Çorumlu gençler,...

Haberi Oku