Genç belgeselciler  gururlandırdı
Bu yıl 9'uncusu düzenlenen 9. Uluslararası TRT Belgesel Ödülleri Festivali'ne katılan Çorumlu gençler, 78 ülkeden gelen 650 eser arasından Çorum'a 18'incilik kazandırdı. Mutluluk isimli belgeselle Ulusal Amatör Öğrenci Filmleri kategorisinde yarışan Mustafa Doğan, Muammer Aksoy, Koray Şimşek ve Cihat Kerem, İstanbul'da düzenlenen gala gecesine TRT'nin davetlisi olarak katıldı. 

TSO'DAN GENÇLERE BÜYÜK DESTEK

Belgesel alanında kendilerini yetiştirmek üzere çaba sarfeden gençleri yalnız bırakmayan TSO Başkanı Çetin Başaranhıncal, gençlerin gala gecesine katılımı için destek oldu. Belgesel ekibinde yer alan gençler, İstanbul'da düzenlenen ödül töreni ve gala gecesine katılmaları konusunda kendilerine destek olan TSO Başkanı Çetin Başaranhıncal'a teşekkür ettiklerini kaydetti.

11-15 Mayıs tarihleri arasında İstanbul'da düzenlenen ödül töreninde, birincilik ve ikinciliği Giresun Üniversitesi adına katılan öğrenciler kazanırken, Çorumlu gençlerin başarısı da takdir topladı. 

İstanbul Harbiye Radyosu'nda düzenlenen gösterimlerin ardından Cemal Reşit Rey Salonu'nda düzenlenen gala gecesinde, derece alan eserlerin arasında Çorumlu genç belgeselcilerin çalışması da beğeniyle izlendi. 
Hitit Üniversitesi öğrencileri olan ekip adına açıklama yapan İİBF öğrencisi Mustafa Doğan, çok sayıda yönetmenle tanıştıklarını, özellikle Türkiye'nin dört bir şehrinden gelen yönetmenlerle buluşup, fikir alışverişi yaparak ve projeler geliştirdiklerini aktardı. 

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un da katıldığı gece hakkında görüşlerini ifade eden Mustafa Doğan "Bir dahaki seneye şimdiden hazırlık yapıp, Çorum'a daha iyi bir derece kazandırmak istiyoruz. En önemlisi amatör olarak yeni tanıştığımız bu sektörde yol alıp Çorum'a bu anlamda katma değer sağlamayı hedefliyoruz. Ödül gecesine katılmamız konusunda bizlerden desteklerini esirgemeyen TSO Başkanı sayın Çetin Başaranhıncal'a teşekkür ediyoruz."Ajans Çorum
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Başkan Külcü TV19’a konuk oldu
Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Çorum'un tek uydu kanalı TV19'da yayınlanan Murat Erdoğan'la Bakış...

Haberi Oku