Boruyla Gelen Şöhret
 Sinema sanatçısı emekli öğretmen Yakup Yavru, rol aldığı bir plastik boru reklamındaki 'boru ustası' rolüyle şöhrete kavuştu.

Çeşitli filmlerde süre almaya başlarken, 2005 yılında emekli olduktan sonra bir ev aletleri firmasının reklamında oynamasının ardından boru reklamı teklifinin geldiğini ve onunla tanındığını belirten 64 yaşındaki Yakup Yavru, "Adım 'borucu' kaldı. Sonra hep bana benzeyen insanları oynattılar. Herkes beni ustabaşı bellemiş essahtan. Beni fabrikada çalışan sanıyorlar. Öğretmen olduğumu Amasya'da tanıyanlar bilir" dedi.

Recep İvedik, Destere, Kutsal Damacana gibi 30'dan fazla sinema film, 67 reklam filmi ve çeşitli kliplerde rol aldığını, son olarak Sağ Salim 1 ve 2'de oynarken başarısının sırrının ise küçükken Amasya'da simit, Mısır ve gazoz satmasına ve sinemada oynanan filmleri ezberleyip saatlerce mahallede anlatmasına bağlayan Yavru, "İstanbul'da sokakta gezerken 'gel seni artist yapalım' demiyorlar. Öyle bir şey yok. Ben sette yazımı okuyorum. Yarın ki ders planımı yapıyorum. İşime bakıyorum" diye konuştu.

34 yıllık meslek yaşamı boyunca Çorum, Van, Amasya, Kırklareli, Giresun, İzmir ve İstanbul'da öğretmenlik ve okul idareciliği yaptığını, halen öğrencileriyle de haberleştiğini dile getiren sinema sanatçısı Yavru, memleketi Amasya'da arkadaşlarıyla hasret giderdi.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Genç belgeselciler gururlandırdı
Bu yıl 9'uncusu düzenlenen 9. Uluslararası TRT Belgesel Ödülleri Festivali'ne katılan Çorumlu gençler,...

Haberi Oku