KÜLTÜR:
Satrançta ödüller sahiplerini buldu
 Türkiye Satranç Federasyonu (TSF) tarafından düzenlenen "2017 Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Satranç Takım Turnuvaları" yapılan kapanış töreniyle sona erdi.
 Anitta Otel'de gerçekleşen ödül törenine Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül, Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı GülkızTulay, İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Haşim Eğer, Çorum Belediyesi Spor İşleri Müdürü Nadir Solak, Satranç İl Temsilcisi Hasan Özer Gökmen, sporcular ve veliler katıldı.
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan program açış konuşmaları ile devam etti.

EĞER'DEN TSF'YE TEŞEKKÜR

İlk olarak kürsüye gelen Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Haşim Eğer, Çorum'a gelen idareci, antrenör ve sporcuları turnuva boyunca en iyi şekilde ağırlamaya ve misafir etme gayreti içerisinde olduklarını belirterek, turnuva ve şampiyonaların Çorum'da yapıldığı için Türkiye Satranç Federasyonu yöneticilerine teşekkür etti.

GÜL: SATRANCI ÇORUM'DA DAHA ÜST SEVİYERELE ÇIKARACAĞIZ

Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül de satrancı Çorum'da daha üst seviyelere getireceklerini dile getirerek, "Futbolun, üzücü, kırıcı atmosferinden böyle bir nezih ortama gelmek beni mutlu etti. Bu tip sportif faaliyetler belediyelerce ve toplum tarafından üst düzeyce desteklenmesi gerekiyor. Ne yazık ki futbol tüm branşları bir tarafa bırakarak insanlara en büyük üzüntüyü verdiği halde yine de bir numaradaki yerini koruyor. Bireysel sporlar daha öncelikli hale gelsin. Biz bunu istiyoruz. Satrancı Çorum'da daha üst seviyelere çıkaracağız." ifadelerini kullandı.

TULAY: ÇORUM, SATRANCIN KALBİNİN ATTIĞI EN ÖNEMLİ İLLERDEN OLDU

Küçükler ve Yıldızlar turnuvaları uygarlığın başkenti, medeniyetler beşiği Çorum'da büyük bir başarıyla gerçekleştirdiklerini söyleyen Başkan GülkızTulay, "Çorum artık sadece tarihi ve kültürel mirası ile değil, satranç sporunda yaptığı hamleleri ile de adından söz ettiriyor. Ulusal ve uluslararası açık satranç turnuvamıza yaptığı ev sahipliği ile Çorum, satrancın kalbinin arttığı en önemli illerimizden biri artık. Doğal güzelliği ile kendine hayran bırakan Çorum ilimizde, sadece sportif bir heyecana değil, bu eşsiz doğanın, coğrafi güzelliklerin de tadına vardık" diye konuştu. 
Toplam 73 takım ve 361 sporcunun tur boyunca centilmence yarıştığı turnuvada Küçüklerde ve Yıldızlarda "Apaydın Satranç" birinci, Küçüklerde "Şirinler A Takımı" ikinci olurken, "Doğa Koleji Satranç Takımı" üçüncü oldu. Yıldızlarda ise "Karaman Ahi Evran" ikincilik, "Ankara Demirspor" üçüncülük ipini göğüsledi.
Konuşmaların ardından dereceye girenlere ödülleri ve kupalar ı protokol üyeleri tarafından takdim edildi.Ajans Çorum
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Samsun Gençlik Festivali Başlıyor
Geçtiğimiz yıl ilki gerçekleşen ve Karadeniz’in dört bir yanından gelen müzikseverlerin akınına uğrayan...

Haberi Oku