KÜLTÜR:
Külcü: ‘Güçlü bir devlet olacaksak sanatçıları baş üstünde tutmalıyız'
Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, "Medeniyetler yarışında kendimize bir yer açmak istiyorsak, o zaman sanatımızı ve sanatçımızı da baş üstünde tutmamız lazım" dedi. 
'BELEDİYE OLARAK, SANAT HAYATINA KATKI SAĞLAYABİLMİŞ OLMANIN HAZZINI YAŞIYORUZ'
Akyol Sanat Merkezi tarafından açılan 'Mabetlerimiz' konulu resim ve fotoğraf sergisinde konuşma yapan Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Çorum Belediyesi olarak sanat hayatına katkı sağlayabilmiş olmanın hazzını yaşadıklarını belirterek, "Sanatçılarımız kimi zaman fırçalarıyla, kimi zaman sazlarıyla ortaya çıkarmış oldukları eserleriyle aslında konuşuyorlar. Bizde onların o eserleriyle gurur duyuyoruz" diye konuştu.
'ÇORUM'A YENİ BİR UFUK AÇTIK'
2009-2010 yılları arasında 'Sanat Müzesi ve Galerisi yapsak nasıl olur' diye bir niyet ortaya koyduklarını da aktaran Başkan Külcü, "Hocalarımızın, gelen sanatçılarımızın bize sağladığı motivasyonlar ve mesai arkadaşlarımızın da gayretleriyle böyle bir eser meydana çıktı. Bir yandan resim müzemizi sürekli açık tutarken, diğer yandan da böyle değişik zamanlarda ve hemen hemen her hafta farklı bir sergiyi açmak suretiyle de Çorum'a yeni bir ufuk açmanın memnuniyetini ve mutluluğunuzu yaşıyoruz" şeklinde konuştu.
'BELEDİYECİLİK, SADECE FİZİKİ YATIRIMLARDAN İBARET DEĞİL'
Gazi Mustafa Kemal'in 'Sanatsız kalan bir toplumun hayat damarlarından biri kopmuş demektir' sözünü de hatırlatan Külcü, "Bu söz bizim için ışıktır. Onu apayrı bir noktada aklımızda tutuyoruz. Belediyeciliği sadece fiziki yatırımlardan ibaret bir işmiş gibi görmüyoruz. Elbette bir şehrin yaşanabilir olması için yollarının düzgün, parklarının güzel, temizliğinin güzel yapılıyor olması lazım. Fakat bunlar bugünün ihtiyaçları. Eğer biz yarınımızı şekillendirmek, güçlü bir millet, güçlü bir devlet ve güçlü bir toplum olarak medeniyetler yarışında kendimize bir yer açmak istiyorsak, o zaman sanatımızı ve sanatçımızı da baş üstünde tutmamız lazım" diyerek sözlerini tamamladı.Ajans Çorum
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Samsun Gençlik Festivali Başlıyor
Geçtiğimiz yıl ilki gerçekleşen ve Karadeniz’in dört bir yanından gelen müzikseverlerin akınına uğrayan...

Haberi Oku