KÜLTÜR:
Halit Yıldırım'ın Şiirine Mansiyon Ödülü
Gümüşhane Belediyesi tarafından bu yıl 2.’si düzenlenen Dilaver Cebeci Şiir Yarışması Ödül Töreni ve Harşit Şiir Akşamları programı gerçekleştirildi.

Düzenlenen Dilaver Cebeci Şiir Yarışmasında Çorumlu edip şair, bestekar, gönül ve fikir adamı Halit Yıldırım’ın ‘Gazeli Güzel’ adlı şiiri mansiyon ödülüne layık görüldü.

Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa Gümüşhane Valisi Okay Memiş, Gümüşhane Milletvekili Hacı Osman Akgül, Belediye Başkanı Ercan Çimen, İl Emniyet Müdürü Orhan Kar, Ak Parti İl Başkanı Celalettin Köse, kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, Türkiye’nin dört bir tarafından gelen 16 şair ve çok sayıda vatandaş katıldı.

639 şairin 822 şiirle katıldığı şiir yarışması ödül töreninde Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, Milletvekili Hacı Osman Akgül ve Gümüşhane Valisi Okay Memiş birer konuşma yaptı.

Konuşmaların ardından Gümüşhane ve ülkenin dört bir yanından programa gelen şairler ile birlikte Halit Yıldırım’da 'Gazeli Güzel' adlı şiirini kürsüde seslendirdi.

Yarışma sonucunda jüri heyeti tarafından  ‘Gazeli Güzel’ adlı şiiri ile mansiyon ödülüne layık görülen Halit Yıldırım eserini kürsüde seslendirdikten sonra ödül ve hediyesi, İl Emniyet Müdürü Orhan Kar tarafından verildi.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Samsun Gençlik Festivali Başlıyor
Geçtiğimiz yıl ilki gerçekleşen ve Karadeniz’in dört bir yanından gelen müzikseverlerin akınına uğrayan...

Haberi Oku