KÜLTÜR:
‘Çorum'un talebi gayet mantıklı'
 Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, “Kutsal emanetler müzesi için dünyanın dört bir yanından emanetleri toplatıyorum” dedi.

 Gökçek, katıldığı bir televizyon programında, Ankapark’tan, Ulus’a, Hitit Heykeli’nin Çorum’a taşınması tartışmalarından, Hacı Bayram-ı Veli Camii çevresinde yapılacak İnanç, Bilim ve Kutsal Emanetler Müzelerine kadar merak edilen pek çok konuda açıklamalarda bulunan Başkan Gökçek, soruları da cevaplandırdı.

Hitit heykelinin kaldırılması

Çorum Milletvekili Salim Uslu’nun önerisiyle Başkent’teki Hitit Heykeli’nin Çorum’a taşınması söylemlerine dair soruları cevaplandıran Başkan Gökçek, “Çorum milletvekili, eski Hak-İş Konfederasyonu başkanımız, dedi ki, ‘Hitit Heykeli Ankara’nın simgesi değildir. Bu bizim Çorum’un sembolüdür, burada olması doğal değil, biz bunu Çorum’a istiyoruz.’ Düşündüğün zaman son derece mantıklı bir şey. Şimdi telaşı almış herhalde birilerini. Her şeyin olma ihtimali var. Ama bu kamuoyunda tartışılır” açıklamasını yaptı.

Başkan Gökçek, “Olur olmaz, dava açılır diyorlar şimdi Davayı kazanırlar, mecburen veririz. Ne olacağını bilemiyoruz. ‘Veririm’ de demem, ‘vermem’ de demem. Bakalım derim. Allah bilir” dedi.(İHA)

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Külcü: ‘Güçlü bir devlet olacaksak sanatçıları...
Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, "Medeniyetler yarışında kendimize bir yer açmak istiyorsak, o zaman sanatımızı...

Haberi Oku