İSKİLİP:
İskilipgücü İstanbul'da Gönülleri Fethetti

İskilipgücü Eğitim Kültür Sanat Gençlik ve Spor Kulübü 6.sını organize ettiği Ankara buluşmasından sonra ilk defa İstanbul 'a yelken açtı ve yaklaşık 350 İskilip 'li ile bir araya geldi.

Cumartesi akşamı Üsküdar Belediye Nikah Sarayında Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’in de  katıldığı gecede 3 kazan İskilip Dolması ikram edildi. Saat 19.30 da başlayan gecede açılış konuşması Kulüp başkanı Nihat Armutcu tarafından yapıldı. İstanbul´daki İskilipliler ile buluşmanın heyecanı ve mutluluğunu taşıdıklarını söyleyen Nihat Armutcu maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen ve geceye katılan herkese şükranlarımızı sunuyoruz dedi. İskilipgücü'nün faaliyetlerini içeren bir sunum yapan Başkan Armutcu hedeflerini ve yapmak istediklerini hemşehrilerine anlattı.

Geceye onur Konuğu olarak katılan Üsküdar Beld Başkanı Hilmi Türkmen selamlama konuşmasında İstanbul da yaşayan İskiliplilerle bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. İskilipgücü 'nün faaliyetlerinden çok etkilendiğini belirten Başkan Türkmen bundan sonra kulübe her türlü destek olacağı sözünü verdi. Kulübün 5 yıldır ana sponsoru olan Hayat Teknoloji sahipleri Hasan Sarı ve Atilla Çalkut a kulüp tarafından hazırlanan hediyeleri takdim etti.

Üsküdar Belediyesi Meclis üyesi Saadeddin Karaca da gecede kulüp yararına satışı yapılan İskilip kabartma tablosunu 1000. tl bedelle satın alarak Belediye başkanı Hilmi Türkmen' e hediye etti. Hayatında ilk defa İskilip Dolması yiyen Belediye Başkanı ve yanındaki protokol üyeleri dolmaya tam not verdiler. Daha sonra gecenin ana sponsorları ; Murat Akdeniz Hakan Hamdi Manici-Mustafa Sinan - Saadeddin Karaca ve Nihat Köse'ye plaketler verildi.

Gecede, Dolmacı İsmail Büyükcebeci'nın yaptığı dolma büyük beğeni topladı. Çıtır Kuruyemiş de stand kurarak ilgi topladı. Eski ve yeni İskilip resimlerini içeren slayt gösterisi büyük ilgi topladı. Lenger sıyırma adeti buradada devam etti ve bahşişlerin kulüp yararına kalması ayrıca ilgi gösterilmesini sağladı.

Kulüp yararına kurulan standda kulüp atkıları İskiliple ilgili çeşitli kitap ve dökümanlar tablo ve görsel materyaller yer aldı. Gecenin sonunda yaklaşık 20.000 tl kulüp gelir elde etti.

Gecede servisi kulüp genç takım oyuncuları yaparken gençler gündüz hem feribotla boğaz turu yaptı hemde FB Kongre üyesi hemşehrimiz Ali Atcı 'nın girişimleri ile Samandıra Fenerbahçe tesislerinde takı takım antrenmanını seyrederek unutulmaz anlar yaşadılar.

Geceden ayrılan herkes kulüp yetkililerine teşekkür ederken organizasyonun geleneksellemesini istediler. Gece geç saatlere kadar İskilip sohbeti yapılan geceden ayrılan herkesin İskilip özlemi bir nebze olsun dinmiş oldu.Ajans Çorum
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

İskilip İmam Hatip Ortaokulu’nun Yapımı...
Çorum İl Özel İdaresinin eğitim alanına hizmetleri devam ediyor. 2016 yılı Temel Eğitim Kurumları yatırım...

Haberi Oku