GÜNDEM:
'Yatırımlar Çorum'a İvme Kazandıracak”
 TKDK İl Koordinatörü Emin Serdar Kurşun, proje sayısı ve niteliği açısından Türkiye genelinde Çorum’un iyi bir konumda olduğunu ifade ederek, Çorum'u daha da iyi bir noktaya getirmek için yoğun bir şekilde çalıştıklarını söyledi.
10. çağrı döneminde yatırımcılardan 28 proje teslim aldıklarını dile getiren Kurşun, bu projelerden 26 tanesi tıbbi ve aromatik bitkilerin yetiştirilmesi, 1 adet süt üretimi projesi ve 1 adet süs bitkileri üretimi projesi olduğunu açıkladı. Kurşun, projelerin toplam tutarının 5 milyon 527 bin 78 TL olduğunu ifade ederek, kurum olarak bu projelere sağladıkları desteğin 3 milyon 56 bin 750 TL olduğunu bildirdi.
Bu çağrı döneminde diğer illere oranla daha başarılı olduklarını ve hedeflerini daha yüksek tuttuklarını kaydeden Kurşun, “Hedeflerimize adım adım yaklaşıyoruz. Şuan yakaladığımız ivme yatırımcıların bize olan güvenlerinden de kaynaklandığını belirtmem gerekir" dedi.
Yapılan ve yapılacak yatırımların Çorum'a önemli bir ivme kazandıracağını vurgulayan Kurşun, “Yatırımlar Çorum ekonomisine de önemli bir kaynak girdisi sağlayacak. Yatırımcılarımıza verdiğimiz hibe desteği ile yatırımcılarımız güvenle projelerini geliştirebiliyor ve projeleri hayata geçirebiliyor. Kurumumuza olan talep ilimizin ekonomik potansiyelini de yükseltecektir. 11. çağrı döneminde gelecek projeleri bu noktada arttırmamız gerekecek. Bunun için yatırımcılarımızı kurumumuza bekliyoruz" diye konuştu.İHA
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

20 Bin Sözleşmeli Öğretmenin Ataması Yapıldı
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un katılımıyla 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması yapıldı. Atama...

Haberi Oku