GÜNDEM:
Unutulmayan olay FETÖ'nün işi mi?

2008 yılı Kurban Bayramı’nın üstünden 3,5 ay geçtikten sonra eski bir deri deposunda leşleri bulunan 24 adet büyükbaş hayvanın kime ya da kimlere ait olduğu, aradan geçen onca yıla rağmen hâlâ belirlenemedi.

FETÖ PARMAĞI MI VAR?
15 Temmuz darbe girişiminin ardından karanlık yüzü gün ışığına çıkan Fetullahcı Terör Örgütü (FETÖ)’nün, Çorum’da yaşanan bu faili meçhul olayda da parmağının olabileceği düşünülüyor.
Halk arasında yayılan söylentileri değerlendiren bazı yetkililer, şüphelilerin FETÖ’yle doğrudan bağlantılı olmasa da yönetimi paralelcilerce ele geçirilmiş kamuya yararlı bir vakfın temsilcileri olabileceği görüşü üzerinde duruyorlar.

“Sinekten yağ çıkaran bir örgüt, binlerce liralık kayba göz yummaz” değerlendirmesinde bulunan yetkililer, olayın üzerindeki sır perdesinin kaldırılmayı beklediğini belirtiyorlar.

FAİLİ MEÇHUL OLAY NASIL ORTAYA ÇIKTI?
Yaşandığı günlerde kamuoyunda büyük yankı uyandıran olay, ‘Çorum’da 24 büyükbaş kurbanlık telef oldu’ başlığıyla basında geniş yer bulmuştu.
Anadolu Ajansı’nın haberinde olayla ilgili şu detaylara yer verilmişti:

“Çorum Belediyesi’nin ihbarı üzerine harekete geçen Çarşı Polis Karakolu ekipleri, İskilip yolu üzerindeki Eski Mezbaha ve Soğuk Hava Deposu tesislerinin arkasındaki bir deri deposunda inceleme yaptı. İncelemede, aradan yaklaşık 3.5 ay süreyle üzerlerine kilit vurularak unutuldukları öne sürülen 17'si menşei belli, 7'si küpesiz toplam 24 adet büyükbaş hayvan telef olmuş halde bulundu. 
Depo, 1 Nisan 2008 tarihinde, Çarşı Polis Karakolu Amirliğince, 'adli soruşturma' için mühürlendi. 
Kurbanlıkların Tokat, Ordu ve Amasya'daki hayvan yetiştiricilerinden alındığı öne sürüldü.”

ATLAMAZ: ‘KONUNUN BELEDİYE İLE İLGİSİ YOK’
O günlerde Anadolu Ajansı muhabirine konuşan Eski Çorum Belediye Başkanı Turan Atlamaz, konunun belediye ile hiçbir ilgisinin bulunmadığını belirterek şunları söylemişti:
“Orası, 5 yıldır kullanılmayan, metruk, belediyenin eski mezbahasının bulunduğu yer. Bu olayın belediyeyle uzaktan yakından alakası yok. Belediye hiçbir zaman hayvan almamıştır. Uzun süredir kullanılmayan bu metruk bölgeye, temizlik birimimiz taşınacaktı, eski binalarda onarım çalışması yapılıyordu. O esnada bahçıvan görmüş. Bana haber verdiler. Hemen Emniyet’e bilgi verdim. Burası geçmişte deri deposu olarak kullanılan yerler. Böyle bir şeyin belediyeyle alakası yok. Emniyet birimleri olayı araştırıyor.”


Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Emlak Vergisi’nde Son Gün 31 Mayıs
Bina, arsa ve araziler için yılda iki taksit halinde ödenen emlak vergisinin birinci taksit ödemesi 31 Mayıs...

Haberi Oku