GÜNDEM:
Üç Gün Üç Gece Dağda Yaralı Halde Yaşam Mücadelesi Verdi
ÇORUM merkeze bağlı Yakuparpa Köyü'nde hayvanları otlatırken kaybolan 19 yaşındaki Mahsun Gözübüyük 3 gün sonra baygın halde bulundu.

Taşların arasına sıkaşan çobanı akrabası 18 yaşındaki Dursun Gözübüyük tesadüfen buldu. Sıkıştığı yerden çıkarılan Gözübüyük, hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.

Çorum'un merkeze bağlı Yakuparpa Köyü'nde 3 gün önce hayvanlarını otlatmaya çıkan Mahsun Gözübüyük dönmedi. Ailesi, Gözübüyük'ün eve dönmemesi üzerine jandarmaya kayıp başvurusu yaptı. Jandarma, AKUT ve köylüler çobanı bulabilmek için aramaya başladı. 3 tim halinde 60 asker ve Çorum AKUT ekibi, sarp ve kayalık arazide yaptıkları aramalarda kayıp çobanı bulamadı. Yaklaşık 50 kilometrelik alanda yapılan aramalarda sadece kayıp çobanın bir ağaca asılı montu bulundu. Bu sabah yine hayvan otlatmaya giden kayıp çobanın akrabası Dursun Gözübüyük, dere kenarına inerken kayaların arasına sıkışmış ve baygın haldeki Mahsun Gözübüyük'ü gördü. Ardından da vakit kaybetmeden jandarmaya haber verdi. Olay yerine gelen jandarma ve AKUT ekipleri taşların arasına sıkışan çobanı kurtarıp hastaneye kaldırdı. 3 gündür aç ve susuz kalan Mahsun Gözübüyük'ün şuurunun kapalı olduğu, sol ayağında kırıklar ve vücudunun da çeşitli yerlerinde ezilmeler olduğu belirtildi. Oğlunun yaşadığını öğrenen baba Hüseyin Gözübüyük ise hastaneye giderek sevinç gözyaşları döktü.Mutluluktan ağlayan ve askerlerin ellerine sarılan baba Gözübüyük, "Çok mutluyum. Allahıma çok şükür Mahsun sağ salim bulundu. Gece gündüz oğlumu arayan Komutanlarımızdan, arama kurtarma ekiplerimizden, herkesten Allah bin kere razı olsun" dedi.

Diğer yandan köye 3 kilometre uzaklıkta dere yatağında yaralı halde bulunan çoban Mahsun Gözübüyük, "Hayvanları almak için gitmiştim gece birisi beni itekleyip dereye düştüm" diye konuştu. Jandarma soruşturmanın devam ettiğini açıkladı.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Emlak Vergisi’nde Son Gün 31 Mayıs
Bina, arsa ve araziler için yılda iki taksit halinde ödenen emlak vergisinin birinci taksit ödemesi 31 Mayıs...

Haberi Oku