GÜNDEM:
Teknoloji ve kitabın buluştuğu adres

Ceritoğlu, İnönü Anadolu Lisesi ve Süheybi Rumi İmam Hatip Ortaokulu’nda bulunan Z kütüphanelerini gezdi.

Milletvekili Ceritoğlu’na Z kütüphanelerinin incelenmesi sırasında İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Özcan Kuşcu, Davut Demirbaş ve okul müdürleri eşlik etti.
Z kütüphaneler hakkında bilgi veren İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, Çorum’da 20 tane Z kütüphane bulunduğunu ayrıca Çorum Belediyesi tarafından 34 tane Z kütüphane daha yapılarak okullara kazandırılacağını söyledi.

KÜTÜPHANELER TEKNOLOJİ İLE ZENGİNLEŞTİRİLDİ
Z kütüphanelerinin, içerisinde internet hizmeti verilen, dijital kitap içerikleri ile zenginleştirilmiş mekanlar olduğunu vurgulayan Büyük, “İçerisinde temel eserleri de barındıran Z kütüphaneleri, bilgi teknolojisi sınıfları ile kütüphaneler bir araya getirilerek okulların giriş katına konumlandırılmış yerlerdir. Bu yerler bilgisayardan elektronik eğitim materyallerine, internetten zeka oyunlarına kadar çocukların ilgisini çekebilecek birçok materyallerle donatılmıştır. Yine çocukların rahat edebileceği ve dikkatini çekebileceği şekilde dekore edilmiş rengârenk masalar koltuklar vardır.” dedi.

‘KÜTÜPHANELER ÖĞRENCİLERİN İLGİSİNİ ÇEKECEK YERLER OLDU’
Kütüphanelerin bu çalışmalar ile öğrencilerin ilgisini çeken yerler haline getirildiğini belirten Ceritoğlu, topluma okuma alışkanlığı kazandırılması noktasında Z kütüphanelerin büyük bir kazanım olduğunu söyledi.
Öğrencilerin Z kütüphanelerden modern bir şekilde verimli bilgi alacağına inandığını ifade eden Ceritoğlu, teknoloji ile donatılmış bu yerlerden öğrencilerin istedikleri bilgiye daha çabuk ulaşma imkânı bulabileceklerini kaydetti.

Süheybi Rumi İmam Hatip Ortaokulu’nu gezen Ceritoğlu’nun okul kantinine yapılan ‘Al Götür, Oku Getir’ kitap köşesi dikkatinden kaçmadı.
Ceritoğlu, daha sonra Süheybi Rumi İmam Hatip Ortaokulu’na yapılan ve mahalle halkının da kullanabildiği sentetik çim sahayı gezerek, incelemelerde bulundu.


Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Emlak Vergisi’nde Son Gün 31 Mayıs
Bina, arsa ve araziler için yılda iki taksit halinde ödenen emlak vergisinin birinci taksit ödemesi 31 Mayıs...

Haberi Oku