GÜNDEM:
Söz de karar da milletin

18 Maddelik Anayasa Değişiklik Teklifi görüşmelerinin yoğun, heyecanlı, gerilimli ve çalkantılı geçtiğini söyleyen MHP İl Başkanı Aras, “Nihayetinde, TBMM, yapılan anayasa değişikliğinin maddelerinin ve tümünün oylanmasını tamamlamıştır. Çıkan sonuçlar referandumu işaret etmiştir. Bu durumda anayasa değişikliği milletimizin önüne gelecektir.” diyerek, bundan sonra sözün de kararın da milletin olacağını söyledi.
“Egemenliğin sahibi olan Türk milletine, tarihi nitelikli ve bizzat istikbalini ilgilendiren bir konuda görüşü ve tercihi sorulacaktır.” diyen Aras, açıklamasını şöyle sürdürdü: “15 Temmuz'da tankın önüne yatan, tüfeklere göğsünü siper eden, gökyüzündeki darbeci uçaklara adeta pençe atan kahraman milletimize nasıl ve hangi tür hükümet etme sistemini tercih ettiği sorulacaktır.

MİLLETE DUYARSIZ KALANLAR BİR KEZ DAHA ÇUVALLAYACAK
Milletimiz bu soruları cevaplayacak, üzerinde tahribat yapılan, tartışmalara ve uzlaşmaz fikir ayrılıklarına neden olan hükümet etme sistemi konusu netleşecektir.
Milletimize gidilmesine karşı çıkan, milletten yana görünüp yine millete güvensiz ve duyarsız kalanlar bir kez daha çuvallayacaklar ve yüzleri kızarmaktan kurtulamayacaktır.
Ortak milli çıkar, kişisel gaye ve hırslara kurban edilmeyecektir. Hizip odaklarının kuru gürültüleri, sinsi faaliyetleri dikiş tutmayacaktır.

Türkiye’yi onurlu bir geleceğe taşıyacak çelikten bir irade teşkil edilirse, ülkemizi hiç kimse tutamayacak, önümüze hiç kimse geçemeyecek, kriz, kaos ve darbe çığırtkanları tarihe karışacaktır.
Türkiye sıkıştığı dar alandan çıkacaktır. Türk milleti birliğini, dirliğini ve bekasını koruyup geleceğe korkusuzca yürüyecektir. Milli uzlaşma ihaneti gömecek, ithamları sökecektir.

MİLLİ İRADEYE HER DAİM SAYGI DUYMAKTAYIZ
Milliyetçiliği harekete geçirmiş ve varlığını yegâne olarak millete borçlu olan Milliyetçi Hareket Partisi, emanetin sahibine gitmekten asla kaçınmayacaktır.
Devleti yaşatmak için toplumsal sözleşmeyi yenilemek, herkesin hukuki sınırlarını yeniden tarif ve tanımlamak, buna da şartsız bağlı kalmak önümüzdeki hedefler olacaktır.
Milliyetçi Hareket Partisi, milli iradeye her daim saygı duyacak, milletimizin kararını duymaktan rahatsız olmayacaktır.

Milletimizden nasıl yönetileceğiyle ilgili karar vermesini beklemek, vereceği her karara da bağlı kalacağımızı söylemek bizim milliyetçiliğimizin, milli iradeye hürmetimizin ve demokrasiye bağlılığımızın esası, özüdür.
İnanıyoruz ki, Türk milleti yapay ayrımlara, beyhude çabalara fırsat vermeyecek, beraberliğini sonsuza kadar sürdürecektir.”


Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Emlak Vergisi’nde Son Gün 31 Mayıs
Bina, arsa ve araziler için yılda iki taksit halinde ödenen emlak vergisinin birinci taksit ödemesi 31 Mayıs...

Haberi Oku