GÜNDEM:
Kadınların Karadeniz Turu
Daha önce Çorum merkez, İskilip, Osmancık, Kargı, Boğazkale ile Kastamonu’ya ev hanımları ve engelli bireylerin bakımını üstlenen bayanlara yönelik geziler düzenleyen Çorum Belediyesi Kadın Kültür ve Sanat Merkezi, Karadeniz turu ve Batum’a gezi düzenledi. Çorum’dan başlayan gezi Ordu, Giresun, Trabzon, Rize ve Gürcistan-Batum güzergâhında devam etti.

31 Mayıs’ta yola çıkan kafile ilk olarak Ordu Boztepe’de kahvaltı yaptı. Burada teleferiğe binen ve Boztepe’ye hakim bir tepeden şehrin panaromik görüntüsünü seyreden bayanlar Trabzon’da da Zigana Yörük çadırında öğle yemeği yedi. Sümela Manastırı’na hayran kalan Çorum ekibi bol bol fotoğraf çekti. Geceyi Uzungöl’de geçiren kadınlar, sabah muhteşem doğa manzarası eşliğinde kahvaltı yaptı. İsteyen bayanların bisikletle doğu gezisine katıldığı Uzungöl’den Çamlıhemşin’e geçen ekip burada Fırtına Vadisi ve Ayder Yaylası’nı da gezme imkanı buldu. Ayder Yaylası’nda yöre halkı ile birlikte horon tepen kadınlar daha sonra çay fabrikalarını gezdi.

Gezinin son durağı olan Batum’a Sarp sınır kapısından geçerek üçüncü gün ulaşan Çorum ekibi, burada rehber eşliğinde Botanik Parkı gezdi. Daha sonra Batum’un tarihi ve turistik yerlerini de gezen kadınlar, geziden oldukça memnun kaldılar.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Emlak Vergisi’nde Son Gün 31 Mayıs
Bina, arsa ve araziler için yılda iki taksit halinde ödenen emlak vergisinin birinci taksit ödemesi 31 Mayıs...

Haberi Oku