GÜNDEM:
İHH, Arakan için yardım bekliyor
Çorum İHH Başkanı Selim Özkabakçı, Çorumlu hayırseverlerin yardımlarını Arakanlı mazlumlara ulaştırmaya devam ettiklerini belirtti. 
Selim Özkabakçı, yaptığı açıklamada, Çorum'dan Arakan için yapılan yardımların acil şekilde kriz bölgesine ulaştırıldığını kaydetti.
Arakan için acil yardım çağrısını tekrar eden Özkabakçı, "Çorum halkı Arakan yardımlarını şu şekilde ulaştırabilir: Çorum İHH Ofisimize gelerek (ÜçtutlarMh.  Muratevler 6. Sk. No:12 Çorum - Hz. Ali Camii Civarı) Havale ile: Al Baraka Türk Çorum Şubesi IBAN: TR54 0020 3000 0251 7050 0000 01 (Arakan ibaresi eklenecek).  Çorum İHH irtibat: 0364 2242620 - 0538 8777655" diyerek yardımları beklediklerini ifade etti.
Bölgede acil ihtiyaçların; gıda malzemeleri, ilaç ve tıbbı malzeme, branda, çocuk maması, elbise, hijyen ve yaşam malzemelerinden oluştuğunun altını çizen Özkabakçı, "İHH İnsani Yardım Vakfı, krizin başladığı günden bu yana Arakan'da toplamda 32 binin üzerindeki Arakanlı'ya acil yardım malzemesi ulaştırdı.
Vakfımız İHH, dünyanın neresinde olursa olsun din, dil, ırk, millet, ülke ayrımı yapmadan savaş veya afetlere maruz kalmış, acil yardım bekleyen insanlara yardım ulaştırmaya devam ediyor. Bu kapsamda İHH, Arakan'da yaşanan krizin ilk gününden itibaren bölgedeki yardımlarını sürdürerek toplamda 32 binin üzerindeki Arakanlı'ya acil yardım ulaştırdı. Bölgede bulunan yardım ekiplerimiz son olarak Unchiparang, Teknaf ve Cox'sBazar'daNaf Nehri'ni geçiş sırasında Bangladeş sınırına gelen Arakanlılar'a yardımlarını sürdürüyor. Bugüne kadar Arakan'dan Bangladeş'e geçen mültecilerin sayısı 180 bini aştı. Bizlerde Acil Yardım Çalışmalarımız kapsamında 3 bin aileye gıda paketi, 750 aileye mutfak ve yaşam malzemesi, 2 bin aileye barınma malzemesi olarak branda ve hasır, bin 500 aileye nakit para yardımı ile birlikte yine bin 500 kişiye de sıcak yemek dağıtımı gerçekleştirdik. Ekiplerimiz ayrıca sınırı geçiş sırasında gelen insanları karşılayıp hazır gıda ve su gibi acil gıda malzemeleri ulaştırdı. Bağışçılarımızın destekleri ile inşallah bölgedeki faaliyetlerimize hız kesmeden devam edeceğiz. Vakfımız İHH, ayrıca Kurban 2017 çalışmaları kapsamında Müslümanlara yapılan zulmün bitmediği Arakan'da toplamda 4 bin 550 adet hisse kurban keserek yaklaşık 180 bin ihtiyaç sahibine kurban eti ulaştırdı. Hayırseverler, Arakan'da yaşanan kriz için bütün operatörden "ARAKAN" yazarak 3072'ye kısa mesaj atarak 5 TL bağışta bulunabilir" diyerek açıklamasını tamamladı.Ajans Çorum
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

20 Bin Sözleşmeli Öğretmenin Ataması Yapıldı
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un katılımıyla 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması yapıldı. Atama...

Haberi Oku