GÜNDEM:
Çorumlular Arakan  için sessiz kalmıyor
Çorum Enerji Dağıtım A.Ş. Genel Müdürü Kasım Kahraman, Arakanlı Müslümanlar'a ulaştırılmak üzere 7 bin TL'lik bağış yaptı. 
Yaşanan zulmün kabul edilemeyeceği gibi, dünyanın kör ve sağır kalışının da asla kabul edilemeyeceğine işaret eden Çorum Gaz A. Ş. Genel Müdürü Kasım Kahraman, Bangladeş sınırına sığınan mazlumların yanında yer almanın Müslümanlık görevi olduğuna işaret etti. 
İnsani Değerler Platformu  Sözcüsü Zeki Kanbur ve Kızılay Çorum Şube Başkanı Sedat Canbolat'a bağış zarfını teslim eden Kahraman, toplumun tüm kesimlerinin imkanı ölçüsünde mazlumların yanında yer alınması gerektiğini, Çorum'da başlatılan yardım seferberliğinin daha büyüyeceğine inandığını kaydetti.
Canbolat ve Kanbur, yapılan bağış karşısında teşekkür ederken, Çorum Gaz A.Ş.'nin Çorum'a sağladığı hizmet ve ekonomik kazanımların yanı sıra, hassasiyeti ve sosyal sorumluğu ile de örnek olduğunu belirttiler.
PAŞA LOKANTASI PERSONELİ’NDEN ARAKAN’A BAĞIŞMURAT ÇETİN
Paşa Lahmacun Kebap Lokantası çalışanları, kendi aralarında topladıkları parayı, Arakan için bağışladı. 
İnsani Değerler Platformu’nun başlattığı kampanyayı çok anlamlı bir kampanya olarak kabul ettiklerini ve destek olmak için aralarında 500 TL para topladıklarını aktaran Paşa Lokantası çalışanları, yardımlarını Kızılay Başkanı Sedat Canbolat ve İnsani Değerler Platformu Sözcüsü Zeki Kanbur’a teslim etti.
Çorum’da başlatılan kampanya dalga dalga artarken, daha çok katılım ve miktarlara ulaşmayı ümit ettiklerini ifade eden Sedat Canbolat, “Arakanlı Müslümanlar’ın uğradığı zulüm, dünyanın hiç bir yerinde görülmüş bir zulüm değildir. Binlerce insanın öldürüldüğü, binlercesinin göçe zorlandığı  Myanmar’da, insanlık için utanç tablosu yaşanıyor. Bizler Müslümanlar olarak bu suskunluk utancına ortak olmaktansa, onların dualarına ortak olmayı tercih ediyoruz. Kim ki duaya ortak olmak ve suskunluk utancından kurtulmak istiyorsa, mazlum ve masum kardeşlerimize yardım elini uzatsın.” dedi.Ajans Çorum
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

20 Bin Sözleşmeli Öğretmenin Ataması Yapıldı
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un katılımıyla 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması yapıldı. Atama...

Haberi Oku