GÜNDEM:
Arakan için yardım çağrısı
Kızılay Derneği Çorum Şube Başkanı Sedat Canbolat, Çorumlular’ı Arakan için yardıma davet etti.
“Suriyeli kardeşlerimize yaptığımız rekor yardımları Arakan için de yapalım.” diyen Canbolat, en az 30 TL bağış yapanların acil yardım paketi, 105 TL yardım yapanların da normal gıda paketi için katkıda bulunmuş olacaklarını kaydetti. 
Canbolat, “Yüzyıllardır baskı ve zulüm altında yaşam mücadelesi veren, 2012 yılında başlayan saldırılarla da yerlerinden edilen, evleri yakılan yıkılan zulüm her türlüsüne maruz kalan Arakan'lı Müslüman kardeşlerimizin imdadına her zaman olduğu gibi yine Türkiye insanı ve Kızılayımız sahip çıkmıştır. Her gün züllümün her çeşidini iğrenerek izlediğimiz Arakan'lı Müslüman kardeşlerimizin perişan durumuna duyarsız kalmak ne insanlığımıza ne de inancımıza sığmamaktadır.
Kızılay Derneğimiz yine profesyonel bir organizasyon yaparak Arakanlı kardeşlerimizin yaralarına ilaç olmak için yeme, içme, barınma ve giyinme gibi acil ihtiyaçları için yurt çapında kampanya düzenlemiştir. Mazlum kardeşlerimiz için oluşacak nakdi yardımlarla bölgeye yakın yerlerden temin edilecek malzemeler kardeşlerimize ulaştırılacaktır. Her zaman olduğu gibi yine Çorumlu hayırseverlerimizin bizi yalnız bırakmayacağını onların sefaletine bir nebze de olsa çare olacaklarına inancımız tamdır. Kim ben yardım edeceğim derse Kızılay olarak emrindeyiz. Bir çok okulumuzun yöneticileri, öğretmenleri, öğrenci ve velilerinin dahil edildiği kampanyalar düzenleyerek duyarlılık göstermişlerdir. Bir yardım kuruluşunun temsilcisi olarak biz de öğrencilerimizin, geleceğin büyüklerinin böyle durumlarda duyarlı olmasını ve bu bilince sahip olmasını önemsiyoruz. Yapılan yardımın büyüklüğü değil yapılıyor olması önemlidir. Her öğrencimizin bir 1 TL'si bizim için çok önemli ve kutsaldır. Her birimiz yapacağımız bir ekmek bedeli yardımı ile yiyecek dağları oluşturabiliriz.
Yardım severlerimiz 0533 384 76 88 telefon numarasından ulaşarak makbuz karşılığı yada aşağıda belirtilen  Kızılay Derneği Çorum Şubesi hesabına açıklaması ‘Arakan için yardımdır’ notu yazılarak bağışta bulunabilirler.”
Banka Adı: Ziraat Bankası
Şube: 78-Çorum Şubesi
Hesap: 1868 5416
IBAN: TR94 0001 0000 7800 0018 6854 16Ajans Çorum
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

20 Bin Sözleşmeli Öğretmenin Ataması Yapıldı
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un katılımıyla 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması yapıldı. Atama...

Haberi Oku