EKONOMİ:
MİSİAD'da Selahattin Ezer güven tazeledi

Genel Başkanlığı'nı Feridun Öncel'in Çorum Şube Başkanlığı'nı ise Selahattin Ezer'in yaptığı MİSİAD'ın 2. Olağan Genel Kurulu dernek merkezinde gerçekleştirildi. Birlik ve beraberlik içinde, tek liste olarak gerçekleştirilen genel kurulda Selahattin Ezer güven tazeleyerek yeniden başkanlığa seçildi.

'BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİ BOZMADIK'
Genel kurulda konuşan Ezer, 2014 yılı Ekim ayında aldıkları görevi iki yılı aşkındır sürdüklerini bu süre içerisinde birlik ve beraberliklerini bozmadan bu güne kadar gelmekten son derece memnun olduklarını bildirdi.
Ezer, "2014 yılı ekim ayında Genel başkanımız Feridun Öncel ve genel merkezimizin görevlendirmesiyle Çorum'da ilk şubemizi oluşturduk. MİSİAD Çorum Şubemiz MİSİAD'ın ilk şubesidir. Geçen süre içerisinde MİSİAD büyüyerek yurt içinde ve dışında 60 şubeye ulaşmış ve her geçen gün şube sayısını artırarak çalışmalarını devam ettirmektedir. Derneğimiz Çorum'da kurulduğu günden beri sektöründe başarılı, işinde dürüst, ölçü ve tartısında hile yapmayan ülke menfaatlerini gözeten kutsal vatanımızın en kısa sürede müreffeh ülkeler seviyesini ulaşmasını arzulayan her sektörden üyelere ulaşarak birlik ve beraberlik içinde bu günlere kadar gelmiştir. 

'ORTAK PAYDAMIZ ÇORUM SEVDAMIZDIR'
Çorum MİSİAD resmi açılışını Çorum kamuoyunun tüm kesimlerinin katılımıyla gerçekleştirmiş, din, dil, ırk, etnik köken ve siyasi düşünce farklılığı gözetmeksizin toplumun tüm katmanlarını kucaklamıştır. Faaliyetlerimiz bu anlamda artarak devam etmektedir. Aramıza katılan yeni dostlarımızla daha da güçlenmekte ve yolumuza devam etmekteyiz. Yaklaşık 70 yıllık ticaret kültürüne sahip, Anadolu'nun en önemli üretim merkezlerinden biri olan ve 500'e yakın KOBİ ile 140 ülkeye ihracat yapan ilimizde iş dünyasının tüm sorunlarının çözümünde ortak paydamız Çorum sevdamızdır. Anadolu kaplanı olarak anılan ilimiz iş dünyası kazanımlarını yine Çorum da değerlendirerek ekonomide Çorum modeli yaratmayı başarmıştır. Her şeyi devletten beklemek yerine girişimci ruhunu öne çıkartarak sanayileşme konusunda önemli adımlar atan Çorumumuz da faaliyet gösteren firmalarımızın çalışma hayatı içinde yaşadıkları sorunların çözümünde her zaman yan yana olacağız ve bundan sonrada böyle devam edeceğiz. Bu bağlamda tüm iş dünyasını MİSİAD çatısı altında hizmete davet ediyorum" dedi.

YENİ YÖNETİM 
Dilek ve temennilerle sona eren genel kurulda yeni yönetim şu isimlerden oluştu: Selahattin Ezer, Şükrü Günaydın, Sami Göktepe, Mustafa Şimşek, Nazik Bulut, Mehmet Dalyan, Aslı Battal, Alaattin Akel, Ali Fatih Göktuğ, Hasan Akıncı, Soner Üstünel, Seval Demirci, Ayşe Onat, Nilgün Demirdalıç, Ali Akcan, Mustafa İpek.

Genel Kurul'un ardından MİSİAD yönetimi ve üyeleri İkinci Bahar Lokantası'nda bir araya geldi.  


Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Döviz ve Altın Durdurulamıyor
Döviz ve altında yaşanan yukarı seyir devam ediyor.

Haberi Oku